jamajka

    jamajka

    Żeński sekstet wokalny Alibabki uchodzi za legendę polskiej muzyki pop lat 60/70. Niezwykle charyzmatyczne młode wokalistki podbijały największe krajowe i występowały za granicą. Współpracowały z najlepszymi artystami, a ich przeboje śpiewała cała Polska. Teraz ich muzyka wraca w odświeżonej wersji jako "Tribute to Alibabki".

    Dominika Peszel wystąpiła w programie "Mam Talent", gdzie oczarowała wszystkich swoim tańcem. Dominika trenuje dancehall. Swoją wiedzę i technikę tańca postanowiła zgłębić na Jamajce, to stamtąd wywodzi się dancehall. Jak wyglądały tamtejsze warsztaty? Czego się nauczyła? I dlaczego chce tam wrócić?

    Gentleman, a właściwie Tilmann Otto, niemiecki muzyk reggae i dancehall. Urodzony w Osnabrück Jamajkę uznaje za swą drugą ojczyznę. Jest synem luterańskiego pastora. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór "You Remember".

    Nazwa zespołu pochodzi od skunksa i legendarnego boga z Afryki Zachodniej – Anansi. Skin, frontmanka zespołu Skunk Anansie, jest muzycznym samoukiem, pochodzi z Jamajki i otwarcie przyznaje się do biseksualizmu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o przyjaźni w zespole, kto jest szefem w Skunk, czym się inspirują i dlaczego kochają Polskę już od 15 lat? Czy sukces ich zepsuł? Dlaczego Skin zawiodła sie na Tonym Blairze?