Gwiazdy

Czemu królowa Elżbieta zawdzięcza długowieczność? Tajemnice monarchini

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Królowa Elżbieta II
Cover video/x-newsKrólowa Elżbieta II

Za moment królowa Elżbieta skończy 96 lat. Pomimo podeszłego wieku, ciągle zaskakuje swoją sprawnością - fizyczną, jak i mentalną. Czemu to zawdzięcza?

Królowa Elżbieta najdłużej panującą monarchinią

Dokładnie 6 lutego 1952 roku Elżbieta II otrzymała wiadomość o śmierci ojca, króla Jerzego VI, a 2 czerwca 1953 miała miejsce jej koronacja. Według wyliczeń brytyjskich mediów 95-letnia królowa we wrześniu 2015 roku stała się najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Elżbieta II przekroczyła bowiem granicę lat, które na tronie spędziła jej praprababka królowa Wiktoria. Tym samym stała się najstarszym i najdłużej panującym monarchą na świecie.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

W 2022 roku Elżbieta II będzie świętowała 70. rocznicę wstąpienia na tron. Z okazji Platynowego Jubileuszu w Pałacu Buckingham odbędą się uroczyste obchody. Od 10 stycznia Brytyjczycy mogą zgłaszać się do konkursu na Platynowy Pudding. Ponadto mieszkańcy zachęcani są również do zasadzenia "jubileuszowego drzewa". Zainteresowani będą mogli także zwiedzić posiadłość monarchini. Oficjalne obchody odbędą się natomiast na początku czerwca i trwać będą cztery dni od 2. do 5. czerwca.

Królowa Elżbieta - jak o siebie dba?

Królowa Elżbieta znana jest z zamiłowania do sportu. A zwłaszcza do jazdy konnej. Mimo swojego wieku, chętnie korzysta z uroków jeździectwa. Co więcej, monarchini swój wolny czas spędza w wiejskiej posiadłości, gdzie poluje oraz udaje się na długie spacery. 

Nie bez znaczenia jest także odpowiednia dieta. Jak niejednokrotnie zdradzali pracownicy dworu, władczyni stara się jeść małe porcje, ale często i systematycznie. Jej kuchnia jest stosunkowo prosta. Królowa Elżbieta stawia na zdrowe i lekkostrawne dania. Nie każdy jednak wiedział, że Jej Wysokość znana jest ze słabości do słodyczy. Od czasu do czasu daje się także skusić i zjada specjalnego burgera - bez bułki. Warstwy warzywne zamknięte są z góry i z dołu kotletami z dziczyzny.

Tajemniczy rytuał królowej Elżbiety

Jeśli wierzyć w plotki, królowa swoje dobre samopoczucie i zdrowie zawdzięcza szampanowi. Ponoć zawsze przed snem ma w zwyczaju wypić lampę tego trunku. Co ciekawe, monarchini nigdy nie zapaliła papierosa. Namówiła także do rzucenia nałogu księcia Filipa.

"Business Insider" wyliczył nawet, że tygodniowo brytyjska monarchini wypija aż 42 jednostki alkoholu. Na ilość tę składają się również trunki, którymi raczy się w trakcie oficjalnych spotkań i kolacji.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości