Książę Harry i Meghan Markle zostaną zaproszeni na koronację króla Karola III? "Drzwi zawsze pozostaną uchylone"

Książę Harry, Meghan Markle
Książę Harry i Meghan Markle zaproszeni na koronację króla Karola III
Źródło: Mike Coppola/Staff/Getty Images
Na oficjalną koronację króla Karola III czekają zarówno obywatele Wielkiej Brytanii, jak i fani brytyjskiej rodziny królewskiej z całego świata. Uroczystość ma odbyć się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim. Czy książę Harry i Meghan Markle będą mogli uczestniczyć w historycznej ceremonii? Wszystko wskazuje na to, że decyzja w tej sprawie została już podjęta.

Meghan Markle i książę Harry skonfliktowani z brytyjską rodziną królewską

Konflikt pomiędzy księciem i księżną Sussexu a pozostałymi członkami rodziny królewskiej to jeden z tematów, który od lat nurtuje brytyjską opinię publiczną. W 2020 roku książę Harry i Meghan Markle postanowili wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii i zrzec się swoich tytułów. Małżonkowie wielokrotnie podkreślali, że podjęcie decyzji o życiu z dala od monarchii było nieuniknione.

Brytyjska rodzina królewska

DD_20220909_Woroch_live_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Na przestrzeni ostatnich lat para udzieliła niejednego wywiadu na temat nieporozumień, jakie piętrzyły się na królewskim dworze. W związku z tym wiele osób zastanawiało się nad tym, czy syn króla Karola III i jego małżonka pojawią się na koronacji, która została zaplanowana na 6 maja 2023 roku. Pałac Buckingham nie przygotował jeszcze listy gości, jednak wszystko wskazuje na to, że decyzja w tej sprawie została już podjęta.

Król Karol III zaprosi księcia Harry'ego i Meghan Markle na koronację

Lista gości zaproszonych na uroczystość Opactwa Westminsterskiego zostanie przedstawiona w nadchodzących miesiącach. Brytyjskie media donoszą, że w trakcie jej sporządzania książę Harry i Meghan Markle z całą pewnością nie zostaną pominięci. Pałac Buckingham nie skomentował sprawy, jednak nieoficjalnie mówi się o tym, że król Karol III kocha obu swoich synów i w historycznym dniu pragnie cieszyć się ich obecnością.

- Chociaż w tej chwili sytuacja jest trudna, drzwi zawsze pozostaną uchylone - zapewnił jeden z informatorów na łamach brytyjskiej prasy.

W tym miejscu warto podkreślić, że 6 maja 2023 roku to nie tylko data koronacji króla Karola III, ale także dzień czwartych urodzin syna Harry'ego i Meghan, Archiego. Pojawia się zatem pytanie, książę i księżna Sussexu zrezygnują z celebrowania rodzinnego święta na rzecz podróży do Londynu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: telegraph.co.uk, nypost.com

Źródło zdjęcia głównego: Mike Coppola/Staff/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości