Meghan Markle uściskała 14-letnią Polkę. Ten film obiegł cały świat. "Nie wiedziałam, że byłam jedyna"

Królewskie spotkanie
Królewskie spotkanie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nagranie, na którym Meghan Markle przytula młodą dziewczynę pod zamkiem w Windsorze po śmierci Elżbiety II, obiegło cały świat. Okazało się, że bohaterką nagrania jest 14-letnia Polka. Jak wspomina królewskie spotkanie z żoną księcia Harry'ego? O tym Amelka Zak opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Meghan Markle uściskała 14-letnią Polkę

Amelka Zak to Polka, o której zrobiło się głośno za sprawą jej królewskiego spotkania z Meghan Markle. 14-latka pojawiła się pod zamkiem Windsor, by - tak jak inni - oddać cześć zmarłej królowej Elżbiecie II. W tym samym czasie dotarli tam również książę William z księżną Kate oraz książę Harry, któremu towarzyszyła żona.

Brytyjska rodzina królewska

DD_20220909_Woroch_live_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Członkowie rodziny królewskiej rozmawiali z napotkanymi tam osobami, przyjmowali kondolencje i przyglądali się pozostawionym pod zamkiem wyrazom wsparcia. Kamera uchwyciła także moment, w którym Meghan Markle uściskała się z jedną z osób stających za barierkami. Okazało się, że była to 14-letnia Polka.

14-letnia Polka o spotkaniu z Meghan Markle

Amelka opowiedziała o tym wydarzeniu w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN, Anną Senkarą. - Byłam bardzo zaskoczona, że byli w czwórkę, ale bardziej tym, że Meghan i Harry w ogóle tam są - przyznała. Żona księcia podeszła do dziewczyny i zapytała się jej o imię.

Księżna podziękowała 14-latce za chęć wspierania rodziny królewskiej w trudnym czasie żałoby. - Zapytałam się, czy mogę ją uścisnąć i wtedy ona to zrobiła - wspomina Amelka. Jak podkreśla, chciała w ten sposób pokazać, że w Wielkiej Brytanii są osoby, które doceniają jej działania. - Myślałam, że więcej ludzi to zrobiło, nie wiedziałam, że byłam jedyna - dodaje.

Film, na którym uwieczniono moment ich uścisku, obejrzało już 30 milionów osób. Jak znajomi ze szkoły zareagowali na nagłe zainteresowanie 14-latką? - Wszyscy są mili i śmieją się, żebym dała im autograf - podsumowuje dziewczyna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz