"Jesteś gruba, schudnij, to mój syn przestanie cię przezywać". Kinga Zawodnik o hejcie

Kinga Zawodnik o hejcie
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Kinga Zawodnik mówi otwarcie, że hejt towarzyszy jej od najmłodszych lat. Koledzy ze szkoły pozwalali sobie na niewybredne komentarze związane z jej wyglądem. Dzisiaj robią to inne kobiety. Prezenterka podkreśla, że otrzymała od swoich rodziców wsparcie, co jednak z tymi dziećmi, kobietami czy mężczyznami, którzy nie są tak silni psychicznie, żeby unieść wyzwiska i drwiny?

Kindze Zawodnik hejt towarzyszy od dziecka

Kinga Zawodnik jest prezenterką telewizyjną, ale od pewnego czasu aktywnie działa także w mediach społecznościowych. Jak podkreśla, pomimo jej działań, które mają wspierać samoakceptację, nadal spotyka się z hejtem. Jej zdaniem bez względu na to, jak wyglądamy, zasługujemy na szacunek.

- Odkąd zaczęłam tak prężnie działać w mediach społecznościowych, najwięcej hejtu mam mimo wszystko od kobiet, niestety. Chciałabym, żeby to się zmieniło. To nie chodzi o to, że twierdzeniem, że akceptuję siebie, promuję otyłość. Strasznie zależy mi na tym, żeby każda z nas zaakceptowała siebie taką, jaką jest - podkreśliła Kinga Zawodnik.

Prezenterka na hejt reaguje uśmiechem. To według niej przepis nie tylko na akceptację siebie, ale także pogodzenie się z jadem, który wylewa się w sieci. Wielu osobom wydaje się, że są anonimowe, dlatego nieprzychylnych komentarzy może być dużo. Ludzie chętnie komentują zachowania i wygląd, ale pojawia się pytanie, czy mają odwagę obrazić kogoś w rzeczywistości. Kinga Zawodnik spotkała się z takimi uwagami wielokrotnie.

- Od dziecka spotykałam się z hejtem, z wyzwiskami, bardzo nieprzyjemne to były sytuacje. Było mi też z tego powodu niekiedy przykro. Mając 8, 10 lat słyszysz od rodzica chłopaka, który Ci dokucza non stop w szkole: "no tak, jesteś gruba, schudnij, to mój syn przestanie cię przezywać", to trochę boli - wyznała Kinga Zawodnik.

Jak podkreśliła, od zawsze miała ogromne wsparcie w rodzicach i to pozwalało jej radzić sobie z takimi sytuacjami. Jednak jest sporo osób, które nie są tak silne psychicznie. Piszą do niej kobiety, które bardzo ucierpiały przez takie komentarze, dlatego prezenterka apeluje o wyrozumiałość i szacunek wobec siebie. Tu istotne jest wychowanie dzieci. Dlatego od najmłodszych lat warto wpajać akceptację i tolerancję.

Kinga Zawodnik w kampanii społecznej "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie"

Kampanię zorganizowała projektantka mody, Marta Banaszek. Akcja ma pokazać, że należy zacząć realizować założenia ruchu "body positive" i zaakceptować naszą różnorodność.

- To fantastyczna kampania. Niesie ze sobą przefantastycznę ideę, której jestem zwolenniczką i też promuję od długiego czasu. Jest to coś związanego z moimi działaniami na co dzień, więc nie mogło mnie tutaj nie być - stwierdziła Kinga Zawodnik.

Zobacz wideo: Kampania społeczna Marty Banaszek

Kampania społeczna Marty Banaszek
Kampania społeczna dla kobiet. Projektantka Marta Banaszek pokazała różne kobiety, które się akceptują

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości