Najmłodszy aktor z taką prestiżową nagrodą. Jest gwiazdą serialu "The Last of Us"

Źródło: TVN/TVN24/HBO
Premiera serialu "The Last of Us"
Premiera serialu "The Last of Us"
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
„The Last of Us” – popularna gra komputerowa stała się serialem
„The Last of Us” – popularna gra komputerowa stała się serialem
Pedro Pascal zagrał z idolem swojego dzieciństwa
Pedro Pascal zagrał z idolem swojego dzieciństwa
Keivonn Montreal Woodard to 10-letnia gwiazda serialu HBO Max "The Last of Us". Młody aktor został najmłodszą gwiazdą nominowaną do nagrody Emmy w historii. Produkcja ma na koncie aż 24 nominacje. Kim jest utalentowany chłopiec?

10-latek z nominacją do Emmy

Rozdanie nagród Emmy to coroczna impreza Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej, nazywana "serialowymi Oscarami". Podczas uroczystej gali nagrodzone zostaną najpopularniejsze produkcje ostatnich miesięcy. 12 lipca fani telewizyjnej rozrywki poznali nominowanych do tegorocznych statuetek.

Na prestiżowej liście znalazł się zaledwie 10-letni aktor Keivonn Montreal Woodard, który wystąpił w dwóch odcinkach hitowego serialu "The Last of US". Chłopiec jest najmłodszą osobą, która ma szansę zdobyć tę prestiżową nagrodę. Młody artysta, mimo głuchoty i braku doświadczenia w pracy na planie filmowym, występując w programie, udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Keivonn wcielił się w postać Sama Burrela, dziecka, które próbuje przetrwać w mrocznym świecie niszczonym przez zarazę.

"The Last of Us" - nominacje do nagrody Emmy

Serial "The Last of Us" od momentu premiery cieszy się niesłabnącą popularnością. To obok "Sukcesji" najgorętsza produkcja tego roku, a zarazem faworyt w wyścigu po statuetkę Emmy. Serial został nominowany aż 24 razy, dlatego jego twórcy są niemal pewni, że zostanie obsypany nagrodami Akademii Telewizyjnej. "The Last of Us" to pierwsza adaptacja gry akcji, która otrzymała nominację Emmy. Jury wyróżniło nie tylko występ Keivonna Montreala, ale też m.in. aktorów Murray’a Bartletta oraz Nicka Offermana, a także Melanie Lynskey, Storm Reid oraz Annę Torv. Na nagrodę mają również szansę odtwórcy głównych ról: Bella Ramsey i Pedro Pascal.

75. gala wręczenia nagród Emmy planowana jest na 18 września, jednak z powodu trwającego strajku scenarzystów w Amerykańskiej Gildi Scenarzystów WGA organizatorzy spodziewają się, że data może się jeszcze zmienić.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Axelle/Bauer-Griffin / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości