Keith Urban wyszedł z uzależnienia dzięki Nicole Kidman: "Czuję się błogosławiony, że odnalazłem żonę"

Nicole Kidman i jej pozycja w świecie gwiazd
Nicole Kidman i Keith Urban należą do grona najpopularniejszych par Hollywood. Uhonorowana Oscarem aktorka i zdobywca Grammy wspólnie wychowują dwójkę dzieci i są niezwykle szczęśliwi. Nie zawsze jednak tak było. W Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka porozmawiała o tym ze znanym muzykiem, a Łukasz Muszyński z redakcji Filmweb przybliżył życie słynnej artystki.

Keith Urban - sukcesy i życie prywatne

Keith Urban jest gwiazdorem muzyki country i laureatem wielu nagród. Urodził się w Nowej Zelandii, ale dorastał w Australii, gdzie podbił tamtejszy rynek muzyczny. Niedawno wydał swój kolejny album, który odniósł niebywały sukces.

- To mój 10. krążek, ale pierwszy, który miał międzynarodową premierę poza Australią i USA. Jego odbiór przerósł moje oczekiwania. Czuję się bardzo wdzięczny i zaskoczony - powiedział Keith.

Muzyk twierdzi, że nie odniósłby takiego sukcesu, gdyby nie Nicole Kidman. To ona mu kibicuje i okazuje niezwykłe wsparcie.

- Czuję się błogosławiony, że odnalazłem żonę - wyznał artysta.

Aktorka pomogła mu także w przezwyciężeniu poważnego uzależnienia, które wcześniej niszczyło jego życie.

- Zajęło mi dużo czasu, żeby uświadomić sobie, że jestem alkoholikiem. Pomogła mi w tym też moja żona . Jestem już świadomy, że mój brat nim nie jest, mama nie jest, ale ja owszem - jestem i mój tata też. (...) Teraz staram się jak tylko mogę mówić o tym wprost, bo wiem, że mogę pomóc innym, którzy znajdują się w takiej sytuacji, w jakiej byłem ja - powiedział wokalista.

Dzięki temu muzyk wyszedł na prostą i teraz prowadzi szczęśliwe życie. Wspólnie z Nicole wychowują dwie córki - 12-letnią Sunday Rose i 10-letnią Faith Margaret.

- Obie moje córki są bardzo dojrzałe i mają świetny gust muzyczny. Nasz dom nigdy nie bywa nudny, bo przecież mieszka w nim aktorka oraz dwie kreatywne i fascynujące dziewczynki - powiedział mąż Nicole Kidman.

A co jest ich receptą na szczęście? Okazuje się, że po prostu wzajemna obecność i wspólne spędzanie czasu, nawet wtedy, gdy są w podróży.

- Jesteśmy wyjątkowo normalną i standardową rodziną. Trzymamy się bardzo blisko ze sobą . Myślę, że to dlatego, że Nicole dorastała w rodzinie, gdzie wszyscy członkowie mieli silne więzi - jej rodzice, ona i siostra. Podobnie było u mnie - rodzice i ja z bratem byliśmy przyjaciółmi. Wszystko o sobie wiedzieliśmy. Zawsze jadaliśmy razem posiłki. Nawet jeżeli dużo zawodowo podróżujemy, zawsze staramy się pomiędzy wyjazdami wrócić do domu, choć na moment, by być ze sobą. Jeżeli mamy dłuższe projekty, jedziemy tam całą rodziną. Staramy się, by zawsze być razem - wyznał Keith Urban.

Pozycja Nicole Kidman w Hollywood

Droga do takiego życia jednak nie była łatwa. Nicole Kidman i Keith Urban pobrali się w 2006 roku, a wtedy aktorka miała za sobą już bardzo ciężki związek, rozwód, zerwanie kontaktu z dziećmi oraz depresję. W 2002 roku bowiem artystka rozwiodła się z Tomem Cruisem po 12 latach związku.

- Wtedy, kiedy przestała być z Tomem Cruisem, zaczęła być sobą - stwierdził w naszym programie Damian Michałowski.

Było tak, ponieważ w latach 90. XX w., kiedy tworzyli parę, Tom Cruise był największą światową gwiazdą. Nicole zawsze stała z boku i starała się nie zwracać na siebie uwagi. To on był w centrum zainteresowania.

- W momencie, kiedy Nicole Kidman rozstała się z Tomem Cruisem - wiadomo, to było wielkie, bardzo medialne rozstanie - ona podobno przeszła depresję. Przez kilka miesięcy w ogóle nie wychodziła z łóżka - wspominał dziennikarz filmowy, Łukasz Muszyński.

Wówczas aktorka musiała sobie psychicznie poradzić nie tylko z rozstaniem, ale również odcięciem od dzieci, które adoptowała i wychowywała razem z aktorem. Pociechy były bowiem bardzo zaangażowane w kościół scjentologiczny i kiedy ona zdecydowała się odejść, zerwały z nią kontakt.

- Przyznała w wywiadzie, że kiedy ten rozwód finalizował się, ona była wrakiem człowieka , i gdyby nie pomoc jej siostry, to ona nie wie, jakby sobie w ogóle z tym poradziła - powiedział redaktor Filmweb.

Po rozstaniu i ciężkich momentach jej życie zmieniło się na lepsze. Zaczęła dostawać fantastyczne role filmowe i nawet zdobyła Oscara. Obecnie nie tylko gra, ale również ma firmę producencką. Tworzy także kosmetyki na bazie marihuany.

- Wszystkie firmy chcą z nią współpracować, bo to jest ikona mody, ikona stylu, no i ciągle jedna z największych gwiazd - dodał Łukasz Muszyński.

Nicole Kidman i jej pozycja w świecie gwiazd. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Jarosławski

podziel się:

Pozostałe wiadomości