Katie Melua o nowej płycie: "Staram się być bardzo szczera, jeśli chodzi o miłość"

Niezwykle popularna w naszym kraju Katie Melua ponownie odwiedza Polskę. Tym razem artystka przyjechała promować swoją najnowszą płytę "Album No. 8", której premiera odbędzie się 16 października. Krążek ma być kwintesencją jej stylu, czyli łączyć elementy jazzu z muzyką klasyczną. O pracy nad płytą w czasie pandemii i planowanej trasie koncertowej Katie Melua opowiedziała w naszym programie.

Katie Melua w Polsce

Filip Chajzer kocha jej głos.

Zawsze, gdy chcę się uspokoić, włączam sobie Twoją muzykę

- przyznał na wstępie rozmowy nasz prowadzący.

Ostatnie miesiące były dla piosenkarki szczególnie pracowite. Podczas pandemii pracowała nad płytą, którą realizowała od trzech lat.

Szalona sytuacja. Na szczęście udało się nagrać materiał z zespołem i orkiestrę w Tbilisi w styczniu i w lutym. Potem, na etapie miksowania materiału, zaczęła się pandemia, więc musieliśmy to robić wirtualnie

- opowiada Katie Melua w Dzień Dobry TVN.

Wieczorami, kiedy jej tata, który jest lekarzem rodzinnym w Londynie, wracał z pracy, docierała do niej rzeczywistość. Była szczęśliwa, że ma pracę, w którą może od tego wszystkiego uciec.

To było przerażające, bo działy się rzeczywiste rzeczy i byłam wdzięczna, że mogę się skupić na swojej pracy, nie martwić się tym, co się dzieje. Mój tata został wychowany w systemie sowieckim. Po powrocie do domu pytaliśmy go, czy wszystko w porządku, a on odpowiadał: przeżyłem Gruzję w latach 90., więc i teraz się uda

- wspomina piosenkarka.

Czym zaskoczy słuchaczy "Album No. 8"?

Pochodzę z Gruzji, gdzie mamy bardzo bogate dziedzictwo kulturowe, trochę poetyckie i chciałam trochę tej poezji wnieść w moją płytę . Moje płyty często skupiają się na miłości, są bardzo melodyjne, ale jeśli chodzi o pisanie tekstów, sporo się nauczyłam i to starałam się pokazać na tej płycie. Staram się też być bardzo szczera, jeśli chodzi o miłość

- podkreśla wokalistka.

Katie Melua nie ukrywa, że tęskni do koncertów.

Co ciekawe, cała nasza trasa europejska została anulowana, natomiast daty w Polsce - za kilka tygodni - pozostały aktualne. To naprawdę niezwykłe, że Polska jest jedynym miejscem, gdzie te koncert się odbędą

- zaznacza artystka.

Katie Melua zagra w Polsce 3 koncerty: w Gdyni (7.10), Warszawie, (8.10) i Wrocławiu (9.10).

Katie Melua - kariera i twórczość

Katie Melua to angielska artystka pochodzenia gruzińskiego. Swój pierwszy album wydała mając zaledwie 19 lat. Od jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 doskonałych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy.

Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: "Nine Million Bicycles" czy "Perfect World". Swym przepięknym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie.

"Album No.8" - nowa płyta Katie Melui

Album jest zwieńczeniem niezwykłego okresu artystycznego Katie. Głębokie, osobiste teksty, inspirowane pieśniami ludowymi ukazują, że artystka próbuje zdefiniować pojęcie prawdziwej miłości oraz odróżnić je od bajkowego wyobrażenia. Na krążku znajdą się najnowsze single artystki m.in.: "A Love Like That", "Airtime" czy "Leaving The Mountain".

Magicznego, intymnego klimatu nadają niezwykłe aranżacje smyczkowe, które nawiązują do kompozycji wybitnych producentów i artystów: Charlesa Stepney’a oraz Ramsey’a Lewisa.

Główną inspiracją dla Katie były utwory takie jak: "Rotary Connection" czy "Mother Nature’s Son". Nad produkcją "Album No. 8" czuwał uznany artysta światowej klasy – Leo Abrahams.

Zobacz też:

Katie Melua: "Mam najlepszą pracę na świecie"

O jakich świętach marzy Katie Melua?

Na scenie DDTVN | Katie Melua - "Bridge Over Troubled Water"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości