Herman o strajku nauczycieli: "Walczą o coś, co im się należy. Prawdopodobnie są na przegranej pozycji"

Katarzyna Herman i Andrzej Chyra wspierają strajk nauczycieli! Dlaczego? O swoich powodach takiej postawy opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżek. Wielu ludzi wyraża poparcie dla tej inicjatywy, ponieważ sami mają w kręgu bliskich kogoś kto pracuje w szkole.

Syn Katarzyny Herman jest uczniem 8 klasy szkoły podstawowej. Jutro przystąpi do egzaminu ósmoklasisty. Aktorka przyznała, że razem z innymi rodzicami solidaryzują się z nauczycielami i ich wspierają.

Uważam, że walczą o coś, co im się absolutnie należy. Prawdopodobnie są na przegranej pozycji. Dosyć jest to tragiczna walka. Chyba to nie skończy się dobrze, ale oni będą walczyli do ostatniej chwili. Uważam, że trzeba o tym mówić. Dzieci mają teraz wolne. Mają czas, żeby chociażby przygotować się do egzaminów, ale też pospać i odpocząć, bo byli niesamowicie zmęczeni tym, co się do tej pory działo. Mój syn przez długi czas musiał wstawać na tzw. Godziny zerówkowe, bo np. nauczyciel mógł poprowadzić lekcję jedynie o 7.10.

Swoje wyraził również Andrzej Chyra:

W momencie, kiedy nauczyciele walczą o podwyżki, rząd daje pieniądze na trzodę i bydło, co jest policzkiem. Uważam, że ten strajk jest strajkiem zawodowo-socjalnym, ponieważ nauczycielem te pieniądze się naprawdę należą. Mówienie, że nauczyciele powinni pracować dla idei jest swego rodzaju niezrozumieniem. To jest zawód, za który powinno dostawać się należyte pieniądze.
Ja mam tylko nadzieję, że rząd nie będzie ignorował nauczycieli, bo najważniejsi są uczniowie. Oby nie odbiło to się na młodzieży źle. Trzymam mocno kciuki za nauczycieli, za rząd i za młodych.

- przyznała w rozmowie z Mateuszem Hładkim Małgorzata Socha.

Zobacz film:Gwiazdy o szkole i strajku nauczycieli. Źródło: Dzień Dobry TVN

>>> Zobacz też: Zalewska: nauczycielom wynagrodzenie za czas strajku się nie należy.

Ja nie popieram strajku nauczycieli. Ja popieram wszystkie te postulaty, które mówią o tym, żeby nasze dzieci były w dobrych rękach, czyli ludzi którzy są fachowcami. A tacy ludzie powinni być za swoje zaangażowanie odpowiednio wynagradzani.

- zaznaczyła swoje stanowisko Anna Mucha.

Aktorka w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN wspomniała też swoją nauczycielkę, która była pełna pasji do swojego zawodu.

Nie wiem jaki system byłby odpowiedni, ponieważ na swojej drodze spotkałam wielu różnych nauczycieli. Być może jestem tu gdzie jestem być może dzięki zaangażowaniu Pani Mariolki, którą bardzo serdecznie pozdrawiam. To była pasjonatka swojej pracy i swojego zawodu. Ona zaraziła nas teatrem. Ćwiczyła dykcję i wprowadzała w bajkowy świat.

-dodała Mucha.

>>> Zobacz też: Broniarz potwierdza: matury są zagrożone.

>>>Ostatni egzamin gimnazjalny przebiegł bez zakłóceń.<<<

Bardzo ich cenię i wiem, jaka ich praca jest wymagająca. I jaka jest odpowiedzialna przede wszystkim. Sama mam małą córkę, która idzie teraz do szkoły. Bardzo mi zależy, żeby trafiła na dobrych nauczycieli, którym będzie się chciało pracować. To jest ważne. Kształtujemy swoje dzieci dzięki temu.

-dodała Barbara Kurdej -Szatan.

Strajk wspiera również Małgorzata Kożuchowska, która ma bardzo dobre wspomnienia ze szkołą.

Dużo zawdzięczam nauczycielom. Jestem za tym, aby nauczyciele zarabiali godnie - powiedziała.

Anja Rubik i Anna Jagodzińska wspierają strajk nauczycieli

Strajk wspiera między innymi Anja Rubik, której siostra jest nauczycielką. Podobnie do protestu podchodzi inna polska modelka Anna Jagodzińska:

Moja mama jest nauczycielką, była zastępcą dyrektora, widziałam z czym się zmaga, żeby wszyscy byli zadowoleni - powiedziała.
Zobacz film: Anna Jagodzińska o strajku nauczycieli, źródło: Dzień Dobry TVN

>>> Zobacz także:

Kulisy najsłynniejszego pokazu bielizny na świecie

Kolejna okładka Anny Jagodzińskiej

Ile ważą polskie gwiazdy? Siwiec, Wieniawa, Warnke zdradziły nam ten sekret!

Anna Jagodzińska - kariera

Anna Jagodzińska to polska modelka pracująca głównie w Stanach Zjednoczonych. Karierę zaczynała w agencji Moda Forte, a następnie przeniosła się do New Age Models. Na wybiegu zadebiutowała w lutym 2003 roku na pokazie w Mediolanie.

Jest pierwszą Polką, która pojawiła się na okładce amerykańskiego wydania Vogue. Znalazła się także na okładkach edycji niemieckiej, australijskiej i włoskiej magazynu. W Polsce jej zdjęcia publikowane były na okładkach: Twojego Stylu, Glamour i Harper’s Bazaar.

W 2005 roku Anna Jagodzińska otrzymała tytuł Modelki Roku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości