Karolina Pisarek pomogła siostrze pozbyć się kompleksów z dzieciństwa: "Zrobiłam jej niespodziankę"

Operacja-niespodzianka dla siostry Karoliny Pisarek
Karolina Pisarek postanowiła zaskoczyć swoją starszą siostrę. Ola od lat skarżyła się krzywą przegrodę nosową. Gdy była mała, stanowiło to dla niej źródło kompleksów. Siostra-modelka pomogła jej uporać się z tym problemem i umówiła na operację. Na czym polega taki zabieg? O tym opowiadał w naszym programie dr Michał Michalik, otolaryngolog, chirurg głowy i szyi.

Karolina Pisarek zafundowała siostrze operację nosa

Ola Pisarek, starsza siostra Karoliny, od dzieciństwa miała problem z nosem. Złamała go w trzech miejscach podczas wypadku, kiedy miała 9-lat. Przekrzywiona przegroda przez długi czas utrudniała jej funkcjonowanie.

Miałam problemy z oddychaniem po lewej stronie. Lekarz stwierdził, że nie może nic z tym zrobić, bo jestem zbyt młoda. Musiałam poczekać, aż wszystko się zrośnie

– wspominała Ola.

Młodsza siostra Karolina zrobiła jej niespodziankę i umówiła na konsultację. Towarzyszyła jej także w tym ważnym dniu.

- Powiedziałam, że ma tydzień, żeby spakować walizki i przyjechać ze Szkocji do Warszawy. Przed operacją odprowadziłam na miejsce, w którym przebiegał zabieg. Byłam w momencie, kiedy moja siostra była usypiana i tak samo ją wybudzałam z narkozy - opowiadała modelka w Dzień Dobry TVN. Jak dodała, po zabiegu Ola nie odczuwała bólu.

Krzywa przegroda - operacja nosa

Nos jest jednym z najważniejszych elementów dróg oddechowych. Jak tłumaczył dr Michał Michalik, otolaryngolog, chirurg głowy i szyi, to część ciała odpowiadająca za ogrzewanie, oczyszczanie i nawilżanie powietrza, którym oddychamy.

W przypadku krzywej przegrody nosowej istotna jest przede wszystkim diagnostyka. Polega ona na badaniu endoskopowym, a także tomografii komputerowej nosa, która pozwala na uzyskanie obrazu 3D.

- Dzisiaj operujemy pacjentów w każdym wieku. Jeżeli trzeba, to operujemy dzieci czy osoby starsze. Bardzo często wykonujemy operację korekcyjną przegrody nosa przy okazji operacji zatok - wyjaśniał nasz gość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Maryla Rodowicz morsuje boso w śniegu. Nagranie z ogrodu zachwyciło Joannę Moro

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki zostali rodzicami? Dwutygodnik podał sensacyjną wiadomość

Polka i jej 6-letni syn zamordowani w Niemczech. Zatrzymano 30-latka

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości