przegroda nosowa

    przegroda nosowa

    Operacja plastyczna nosa czasami może być wymysłem związanym z chęcią poprawy urody, a niekiedy przykrą koniecznością. Bez względu na motywację, decyzja o przystąpieniu do zabiegu jest niezwykle trudna. Jak się do niego przygotować i z czym trzeba się później zmierzyć? Oto historia, którą przeżyłam na własnej skórze.

    Karolina Pisarek postanowiła zaskoczyć swoją starszą siostrę. Ola od lat skarżyła się krzywą przegrodę nosową. Gdy była mała, stanowiło to dla niej źródło kompleksów. Siostra-modelka pomogła jej uporać się z tym problemem i umówiła na operację. Na czym polega taki zabieg? O tym opowiadał w naszym programie dr Michał Michalik, otolaryngolog, chirurg głowy i szyi.

    Dr Marek Szczyt: "Jak żyję, nigdy nie widziałem prostej przegrody nosowej. Nie istnieje coś takiego, ona zawsze jest lekko skrzywiona, w przekroju widać, że może pochylać się ku jednej ze stron, jest nierówna". Jakie są objawy i jakie skutki może mieć dla organizmu krzywa przegroda nosowa? Czy rzeczywiście może powodować takie dolegliwości jak krwotoki z nosa, katar, zapalenie zatok, problemy ze słuchem i snem?