Gwiazdy

Kalinovski premierowo na naszej scenie. Artysta wykonał singiel "Papierowe miasta"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Kalinovski w piosence „Papierowe miasta”
Kalinovski w piosence „Papierowe miasta” Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

KALINOVSKI wystąpił na naszej scenie, gdzie premierowo wykonał utwór "Papierowe miasta". Singiel ten promuje debiutancki krążek "Być może ostatnia płyta". Jak podoba wam się ten występ?

KALINOVSKI – kto to?

Za tajemniczą nazwą KALINOVSKI kryje się Adam Kalinowski z Łomży. Choć ukończył studia na kierunku Ekonomii, jego największą pasją jest muzyka. Śpiewa i gra na gitarze od 2007 roku. W swoim dorobku koncertowym występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Piotr Cugowski, Enej, Margaret, Łzy, Perfekt, Jula, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Luxtorpeda.

Zanim jednak rozpoczął solową karierę, do 2021 roku był wokalistą zespołu Black Jeans współtworzonego razem z m.in. Łukaszem Szczęsnym, Bartkiem Pawlusem (Bracia) i Pawłem Grudniakiem (Kasia Kowalska).

W listopadzie 2021 roku ukazał się debiutancki krążek Adama pt. "Być może ostatnia płyta". Promują go trzy single: "Solo Act", w którego teledysku wzięli udział m. in Krystian Ochman, Ania Byrcyn czy Mikołaj Macioszczyk, "Dzień w dzień" oraz "Papierowe Miasta". 

- Jesteśmy dziś niepewni swojej przyszłości, stoimy w obliczu wielu różnych życiowych możliwości, spośród których często nie potrafimy wybrać tych właściwych. Wyuczone przez lata strategie coraz częściej zawodzą. Kryzys ćwierćwiecza może być tymczasowy albo przerodzić się w poważniejsze zaburzenia, na przykład depresję, a zatem jest problemem szerszym, na który postanowiłem zwrócić uwagę - mówi Adam Kalinowski.

Czego zatem możemy spodziewać się w twórczości Adama? - Muzycznie jest to mieszanka gatunków rock, alternatywa i pop. Chciałem w ten sposób nawiązać do swoich rockowych korzeni, ale jednocześnie pokazać, że polski rock może być świeży, intrygujący, a nawet przebojowy – powiedział.

KALINOVSKI na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Adam zaśpiewał piosenkę "Papierowe Miasta". Szczęście artysty było jeszcze większe, gdyż była to premiera telewizyjna utworu.

"W najnowszym singlu 'Papierowe Miasta', do którego tekst pomogła mi napisać Karolina Artymowicz, pokazuję perspektywę spojrzenia na świat, z którą w zdecydowanej mierze się utożsamiam. Sądzę, że społeczeństwo nie w każdej dziedzinie zmierza ku lepszemu, a relacje stają się coraz bardziej 'łatwopalne'" - wyjaśnił Kalinovski.

Do utworu powstał także teledysk, w którym udział wzięła aktorka i modelka Monika Chmielecka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości