Justyna z "Hotelu Paradise" ma nowotwór. Opisała, co dzieje się na oddziale onkologicznym

Autor:
Justyna
Piąsta
Justyna Michałowska

Justyna Michałowska znana z 3. edycji "Hotelu Paradise" ma poważne problemy zdrowotne. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór we wczesnym stadium. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl uczestniczka popularnego programu wyznała, jak się czuje. Opisała też, co przeżyła na oddziale onkologicznym. Teraz zachęca wszystkich do badań profilaktycznych.

Justyna Michałowska z "Hotelu Paradise" ma nowotwór

Justyna Michałowska wystąpiła w 3. edycji popularnego randkowego show "Hotel Paradise". Na rajskiej wyspie spędziła zaledwie tylko kilka dni, ale i tak zapadła widzom w pamięć jako przebojowa uczestniczka. Program był jedną z najlepszych przygód w jej życiu. Zdobyła dzięki niemu nowych znajomych i grono fanów, którzy chętnie obserwują jej działalność w mediach społecznościowych.

Zdrowie

Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby? Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Justyna poinformowała fanów, że jej stan zdrowia się pogorszył i że była w szpitalu. Pojawiły się pierwsze informacje, że walczy z nowotworem. Postanowiliśmy skontaktować się z nią, by to potwierdzić.

- Doniesienia, które pojawiły się w sieci, są niestety prawdziwe. Nie wprowadzam swoich obserwatorów dokładnie w temat, ponieważ są to bardzo delikatne sprawy kobiece, ale nagłaśniam sprawę u siebie na profilu, aby zmotywować kobiety (i nie tylko) do dbania o swoje zdrowie i przede wszystkim o profilaktykę - podkreśliła w rozmowie z Justyną Piąstą z dziendobry.tvn.pl. Jak się czuje?

- Aktualnie czuję się dobrze - w moim przypadku zmiana została wykryta bardzo wcześnie i nie dawała żadnych objawów. Teraz po zabiegu operacyjnym odczuwam lekki ból, ale nie stosuje już żadnych środków przeciwbólowych - mówiła Justyna Michałowska. W najbliższych dniach dowie się kolejnych informacji na temat swojego stanu zdrowia.

- Czekam na wyniki badania histopatologicznego, które mają się pojawić za 13 dni. Wówczas zobaczymy, jak dokładnie wygląda stan rzeczy i jakie leczenie trzeba będzie dopasować. Jestem pod stałą opieką ordynatora oddziału ginekologii onkologicznej, wiec jestem dobrej myśli i nie tracę nadziei na powrót do pełni sił - zapewniła uczestniczka "Hotelu Paradise".

Justyna Michałowska zachęca do profilaktycznych badań

Justyna postanowiła nagłośnić kwestię badań profilaktycznych. Wczesne wykrycie nowotworu może uchronić przed długotrwałym leczeniem i ocalić życie.

- Zależy mi na tym, aby kobiety naprawdę poważnie podeszły do sprawy. Nie chcę, aby którakolwiek kobieta skazała sama siebie na cierpienie. Wiek, status materialny i wiele innych aspektów nie mają znaczenia, to może spotkać każdego i tylko od was zależy, jak szybko wykryjecie coś, co może odebrać to, co najcenniejsze, czego nie kupicie za żadne pieniądze. Proszę, abyście dbali o siebie i robili profilaktyczne badania przynajmniej raz w roku - zaapelowała.

Uczestniczka "Hotelu Paradise" przebywała w szpitalu, gdzie były kobiety w bardzo ciężkim stanie. Widziała ich walkę o życie.

- Leżałam na oddziale ramię w ramię z kobietami, które w wieku 42 lat miały zmiany nowotworowe złośliwe. Widziałam ich ból i cierpienie. Kilka razy dziennie słyszałam szepty modlitw, bo już tylko wiara, nadzieja i może chemioterapia mogą je uratować - dodała Justyna.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości