Julia Wieniawa o słabszych momentach w życiu: "Zaczynałam dzień od płaczu"

Kulisy Sławy Julii Wieniawy
Kulisy Sławy Julii Wieniawy
Kulisy Sławy Julii Wieniawy
"Kulisy sławy" Krystyny Jandy
"Kulisy sławy" Krystyny Jandy
Robert Janowski w "Kulisach sławy"
Robert Janowski w "Kulisach sławy"
Kulisy Sławy Mikołaja Krawczyka
Kulisy Sławy Mikołaja Krawczyka
Kulisy Sławy Barbary Kurdej-Szatan
Kulisy Sławy Barbary Kurdej-Szatan
Kulisy sławy Macieja Zakoscielnego
Kulisy sławy Macieja Zakoscielnego
Kulisy sławy Krzysztofa Zalewskiego
Kulisy sławy Krzysztofa Zalewskiego
Uwaga! TVN. Kulisy Sławy Daniela Olbrychskiego
Uwaga! TVN. Kulisy Sławy Daniela Olbrychskiego
Uwaga! Kulisy Sławy Elżbiety Jarosik
Uwaga! Kulisy Sławy Elżbiety Jarosik
Kulisy Sławy Margaret
Kulisy Sławy Margaret
Uwaga! Kulisy Sławy: Sarsa
Uwaga! Kulisy Sławy: Sarsa
Kulisy Sławy: Bracia Kliczko
Kulisy Sławy: Bracia Kliczko
Kulisy Sławy Łukasza Podolskiego
Kulisy Sławy Łukasza Podolskiego
Kulisy Sławy Mroza
Kulisy Sławy Mroza
Kulisy sławy Patrycji Markowskiej
Kulisy sławy Patrycji Markowskiej
Uwaga! TVN: Kulisy Sławy Małgorzaty Potockiej
Uwaga! TVN: Kulisy Sławy Małgorzaty Potockiej
Julia Wieniawa to 23-letnia artystka, która wiele już osiągnęła. Ma miliony fanów, gra w serialach i kinowych produkcjach, niedawno wypuściła też solową płytę i pracuje nad kolejną. Niestety przy tak intensywnej pracy i dużej popularności zdarzają się także słabsze chwile. Jakie? Zapraszamy na Kulisy Sławy Julii Wieniawy.

Kulisy Sławy. Julia Wieniawa

Julia Wieniawa, aktorka, influencerka – osobowość medialna, która niedawno na dobre rozpoczęła karierę piosenkarki, wydając swój pierwszy album. - Julka jest taką osobą, których jest mało na naszym rynku. To jest coś, co kojarzymy z gwiazdami Disney’a. Śpiewa, tańczy, recytuje, gra w filmach, występuje w klipach. Wydaje mi się, że ona ma dość silny charakter i zawsze wiedziała, czego chce. Poza tym jej piosenki są po prostu dobre, a ona bardzo dobrze śpiewa - ocenia Gabi Drzewiecka, dziennikarka muzyczna.

- Nie rezygnuję z aktorstwa na rzecz muzyki. Ostatnio włączył mi się taki bunt, który powoli kiełkuje, że po prostu chcę być sobą, a nie tą wykreowaną przez lata postacią. Uważam, że to jest uczciwe wobec fanów, żeby poznali mnie z normalnej strony - mówi Julia Wieniawa.

Kulisy Sławy Julii Wieniawy

Pierwsze szlify w zawodzie Julia zdobywała w Warsztatowej Akademii Musicalowej. Później zaczęły się castingi i już jako nastolatka zaczęła pracę w serialach. - Dla mnie było standardem, że dzieci trzeba rozwijać w różnych kierunkach, więc nie odmawiałam jej tego. Jak każde dziecko lubiła sobie potańczyć, pośpiewać - wspomina Marta Wieniawa-Narkiewicz, mama artystki. - Kiedy po pierwszym castingu dostała rolę, to był ten moment kiedy kliknęło i ona poczuła, że jest w dobrym miejscu - dodaje.

- Lubię role, które są w kontraście do mnie. Muszę sobie naprawdę wymyślić to od zera i nie jest to podobne do mnie prywatnie. Wtedy czuję się najlepiej. Wstaję rano i nie mogę się doczekać aż pojadę na plan. A jak gram coś takiego typu "dziewczyna z sąsiedztwa", to trochę mi się nudzi - śmieje się aktorka.

"To jest talent-samorodek"

Z czasem przyszły role w dużych ekranizacjach. Julia zagrała w takich filmach jak "W lesie dziś nie zaśnie nikt" czy "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją". Niedługo swoją premierę będzie miał film "Nie cudzołóż, nie kradnij", gdzie aktorka zagrała u boku Cezarego Pazury.

- Gram Sandrę - kurtyzanę, która chce się nawrócić. A mojego alfonsa gra Cezary Pazura, który w innym projekcie gra mojego ojca. To jest właśnie nasz świat aktorów - zdradza Julia Wieniawa.

- Dla mnie aktorstwo polega na tym, że grając z aktorką albo aktorem, ja widzę w oczach tej drugiej osoby prawdę. Julka ma właśnie ten dar, że ona słyszy i reaguje. Z nią się rozmawia tekstem, to jest rzadka umiejętność - ocenia Cezary Pazura.

- Były ze dwie takie trudniejsze dla mnie sceny intymne. Ale ogólnie było dużo śmiechu i zabawy na planie i mam nadzieję, że to się przeniesie na ekran i widzowie też będą się dobrze bawić - dodaje aktorka.

- Ja gram w tym filmie klienta Julii. Mieliśmy do zagrania scenę intensywnego seksu. Julia podeszła do tego totalnie zadaniowo: skupiła się na wyrazie artystycznym i potraktowała swoje ciało tak jak każdy zawodowy aktor, czyli jak narzędzie pracy. Wyszło fantastycznie - mówi Mateusz Banasiuk. - Jest bardzo czujna na to, co aktorzy proponują. Jest bardzo otwarta i skupiona. To jest taki talent samorodek, który się zdarza tylko raz na jakiś czas - dodaje aktor.

Julia Wieniawa o swojej mamie. Kim jest Marta Wieniawa-Narkiewicz?

Od początku kariery artystycznej u boku Julii jest jej mama. To ona planuje kalendarz i reprezentuje córkę jako pełnoetatowa menadżerka. - Bardzo jej ufam i nie zamieniłabym mamy na kogokolwiek innego. To jest osoba, która życzy mi dobrze, nie wciska mnie w projekty tylko po to, żeby wycisnąć cytrynę do końca, tylko myśli o mnie długoterminowo. Nie oszuka mnie. Po prostu jesteśmy dobrze zgranym teamem - mówi Julia.

Czy nie psuje to relacji córka-matka? - Nasza sztuka polega na tym, że potrafimy to oddzielić. Mamy wspólną wizję na wizerunek i karierę, ale są takie obszary, gdzie nie mamy nawzajem dostępu i szanujemy to - tłumaczy Marta Wieniawa-Narkiewicz.

- Wydaje mi się wręcz, że od kiedy mama jest moją managerką, to mamy ze sobą lepszy kontakt. Ona się w tym realizuje i jest w tym bardzo dobra, a ja stałam się jej najlepszą przyjaciółką. Ona wie o mnie wszystko - gdzie, kiedy jestem. Nic się nie ukryje przed mamą (…). Jest cienka granica, ale dajemy sobie radę - mówi Wieniawa. - Czasem to dobrze, a czasem chciałabym sobie gdzieś pojechać i się nie tłumaczyć mamie - śmieje się artystka.

Julia Wieniawa - instagram

Julia Wieniawa, mimo młodego wieku, znalazła się w gronie 100 najbardziej wpływowych Polek. Artystka jest wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia. Jej profile społecznościowe śledzi ponad 2 miliony osób.

- Każdy z nas ma Instagram, każdy z nas z niego korzysta i chce się podzielić ze swoimi obserwatorami tym, co robi, ale Julka w tym nas bije na głowę. Jak zrobimy film z Wieniawą, to nawet jakby tylko co dziesiąty jej obserwujący z Instagrama przyszedł zobaczyć film, to i tak mamy sukces - mówi Pazura. - Julka to jest postać. Osoba, która ściąga na sobie uwagę. To jest taki diamencik, więc ja się nie dziwię, że ma taką rzeszę fanów - dodaje aktor.

Julia Wieniawa o pracy z psychoterapeutą

- Moje mieszkanie to na pewno jest azyl, w którym czuję się najlepiej. Wymyśliłam sobie taki balijski styl, żeby w domu zawsze czuć się jak na wiecznych wakacjach - mówi artystka.

Przy tak intensywnej karierze i popularności zdarzają się też słabsze chwile. - Miałam takie momenty, że myślałam sobie, po co ja to robię. Może powinnam z tego zrezygnować, może w ogóle się do tego nie nadaję. Było kilka takich momentów, kiedy wstawałam i zaczynałam dzień od płaczu. Wtedy zdecydowałam się na pierwszą wizytę u psychoterapeutki. Żyjemy w taki przebodźcowanym świecie, że kontakt z psychoterapeutą czy psychologiem jest bardzo ważny. To jest coś, co bardzo mi pomaga - wyznaje Julia Wieniawa.

- Presja i krytyka, która na mnie spływają, są przytłaczające. Trochę nauczyłam się, żeby to po mnie spływało, aczkolwiek krytyka, która ma w sobie ziarnko prawdy, zawsze uderza najmocniej - dodaje.

Julia Wieniawa i jej związki

Artystka stara się chronić swoją prywatność, ale jej związki zawsze rozgrzewają show-biznes. Dlatego nie afiszuje się z uczuciami. - Miłość jest dla mnie ważna. Według mnie na miłości stoi cały świat - tyle ode mnie. Ja jestem Koziorożcem, więc jestem lojalna i bardzo ważni są dla mnie bliscy. Poza tym jestem szalona, ja jestem taką laską, że ze mną to konie kraść i moi przyjaciele to wiedzą - mówi aktorka.

- Nigdy nie spodziewałam się, że tak fajnie potoczy mi się to życie i jestem bardzo za to wdzięczna. Każdy ma swojego Boga, swoją energię, ja na pewno mam kogoś, z kim rozmawiać codziennie przed snem. Czy jest to Jezus w długich włosach i z brodą, no nie wiem. Natomiast bardzo mocno wierzę w energię i karmę. Wierzę w to, że to, co dajesz ludziom do ciebie potem wraca - mówi Julia Wieniawa.

Julia Wieniawa - kariera

- Wiele osób pewnie myśli, że wszystko mam skrupulatnie zaplanowane, ale tak nie jest - zdradza artystka. Dodaje, że obecnie jest w trakcie nagrywania swojej drugiej płyty. - Chcę iść za ciosem, bo muzyka mi daje dużo radości. Chciałabym nadal grać w filmach. Kiedyś może nawet spróbować swoich sił za granicą, ale nie mam też większych oczekiwań. Jak się uda, to super, a jak nie - to i tak jestem już zadowolona z tego, co osiągnęłam. Ogólnie wydaje mi się, że mam jeszcze dużo do pokazania w Polsce - zapewnia Julia Wieniawa.

Cały reportaż można obejrzeć na stronie Uwaga! TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: Uwaga! TVN

Źródło zdjęcia głównego: Kulisy Sławy

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy