Gwiazdy

Finalistka Top Model odpowiada na hejt po okładkowej sesji z partnerką. "Obrzydliwe!"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Vogue Polska
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Julia Sobczyńska i jej partnerka Judyta Mliczek zagościły na najnowszej okładce czerwcowego wydania polskiej edycji magazynu "Vogue". Ich pocałunek zniesmaczył część internautów, co niestety jest dowodem na to, że homofobia w Polsce nadal ma się świetnie. Do jednego z komentarzy modelka zdecydowała się odnieść osobiście.

Pride Month 2022

Czerwiec tradycyjnie jest nazywany "Miesiącem Dumy". Rok w rok na całym świecie organizowane są Marsze Równości i rozmaite inicjatywy wspierające społeczność LGBTQ+. Nie bez przyczyny wszystkie te akcje są organizowane właśnie wtedy. To sposób na upamiętnienie zamieszek, które wybuchły w 1969 roku w Nowym Jorku. Doszło do nich po tym, jak we wczesnych godzinach porannych 28 czerwca tego roku, policja dokonała rutynowego nalotu na gejowski bar "Stonewall Inn" w dzielnicy Greenwich Village na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku. Funkcjonariusze przeszukiwali i przepytywali klientów, pojedynczo wypuszczając ich na zewnątrz. Ci, którzy wyszli, skandowali "We want freedom, gay power" ("chcemy wolności, gejowska siła" - ang.) Tłum gęstniał. Finalnie protestowało 2 tysiące osób oburzonych nagonką.

Był to pierwszy w historii wspólny akt oporu mniejszości LGBT. W zaledwie rok od zamieszek na nowojorskim Manhattanie w USA uformował się zorganizowany ruch walki o prawa mniejszości.

Lesbijski pocałunek na okładce Vogue'a

Redakcja polskiej edycji magazynu "Vogue" postanowiła uczcić Miesiąc Dumy, podkreślając, że wielu wybitnych twórców świata mody to właśnie osoby nieheteronormatywne. Czerwcowy numer przygotowano z dwiema okładkami. Na każdej z nich uwieczniono pocałunek pary jednopłciowej. W męskiej wersji w modeli wcielili się Kacper Godlewski i Dominik Rosiński. Z kolei drugą wersję ozdobiła fotografia znanej z "Top Model" Julia Sobczyńsa i jej partnerka Judyta Milczek.

Modelka postanowiła podzielić się efektami pracy na swoim instagramowym profilu. Po opublikowaniu zdjęć wielu internautów pochlebnie odniosło się do pomysłu redakcji. Jednak przesłanie, które chciano w ten sposób przekazać, nie u wszystkich znalazło zrozumienie.

- Obrzydliwe! Co to ma wspólnego z modą - brzmiała recenzja zamieszczona przez jedną z internautek.

Julia Sobczyńska nie zwlekała z odpowiedzią. - Jeśli uważa pani, że miłość jest obrzydliwa, to czym się pani kieruje w życiu? Ja szanuję każdą miłość, bez względu na to, czy są to pary hetero czy nieheteronormatywne. Nikomu nie robimy krzywdy, więc nie bardzo rozumiem pani komentarz - napisała modelka.

Kim jest Julia Sobczyńska?

Julia ma 22 lata i jest wyoutowaną lesbijką. Na casting do "Top Model" przyjechała ze swoją narzeczoną, Judytą. Z dumą nosi pierścionek zaręczynowy. Jak sama przyznała, relacja z Judytą daje jej poczucie bezpieczeństwa. Podkreśla też, że to właśnie związek z Judytą, który trwa od 2019 roku, ukształtował jej charakter.

Julia Sobczyńska w programie "Top Model" dotarła do finału. W ostatnim odcinku rywalizowała o główną nagrodę z Nicole Akonchong i Dominiką Wysocką. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Okładkowa sesja w kultowym magazynie potwierdza, że nie był to przypadek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Vogue Polska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości