Gwiazdy

Koniec zdjęć do filmu o ks. Kaczkowskim. Dawid Ogrodnik pokazał, co działo się na planie

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
Dzień Dobry TVN

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka. Obraz opowiada o zmarłym w 2016 roku księdzu Janie Kaczkowskim, założycielu Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W głównej roli wystąpił Dawid Ogrodnik, który z okazji zakończenia zdjęć, pokazał na swoim profilu na Instagramie fotografie z planu i podziękował całej ekipie. Post aktora skomentowały m.in. Magda Steczkowska i Daria Zawiałow. 

Ksiądz Jan Kaczkowski – kim był? 

Pomysł na realizację filmu inspirowanego historią księdza Jana Kaczkowskiego nie był zaskoczeniem. Duchowny cieszył się dużą sympatią i wzbudzał szacunek również wśród niewierzących. W 2012 roku u księdza Jana zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu, zwany glejakiem wielopostaciowym. Ten typ raka jest wyjątkowo złośliwy, a rokowania są niekorzystne. Mimo choroby, duchowny nie tylko nie poddał się, ale swoim zachowaniem inspirował innych. Nie unikał trudnych tematów, także dotyczących choroby i śmierci.

Był autorem książek, m.in. "Szału nie ma, jest rak", "Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość" czy "Dasz radę. Ostatnia rozmowa". Założył Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, które działa do dziś. Ksiądz Jan Kaczkowski zmarł w Poniedziałek Wielkanocny 28 marca 2016 roku w wieku 38 lat. 

Koniec zdjęć do filmu o Janie Kaczkowskim

Na początku 2020 roku media obiegła informacja o tym, że powstanie film o księdzu Janie Kaczkowskim pt. "Johnny". Ze względu na pandemię, zdjęcia do filmu zostały przesunięte i ostatni klaps na planie padł dokładnie 27 września 2021 roku. Za kamerą stanął Daniel Jaroszek, a główną rolę zagrał Dawid Ogrodnik. Z okazji ostatniego dnia zdjęciowego, aktor pokazał na swoim profilu na Instagramie fotografie z planu i podziękował całej ekipie, która pracowała przy filmie.

- Koniec zdjęć do filmu JOHNNY w reżyserii Daniela Jaroszka. Dziękuję całej ekipie za trud i zaufanie, którymi się wzajemnie obdarzyliśmy! Film w kinach w 2022 roku - napisał aktor.

Pod postem pojawiły się komentarze fanów, którzy z niecierpliwością czekają na premierę filmu o duchownym. Magda Steczkowska napisała: "Jak ja czekam na ten film". Na profilu aktora pojawił się także komentarz od Darii Zawiałow: "Can't wait!!!!"

Dokładna data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Powstaje film o ks. Janie Kaczkowskim

Powstaje film o ks. Janie Kaczkowskim
Powstaje film o ks. Janie Kaczkowskim
Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości