Gwiazdy

Joanna Kołaczkowska i ciałopozytywny koncert Gospel Joy. "Skoro ciało się rusza, to i dusza też troszeczkę się rozrusza"

Gwiazdy

Ciałopozytywność i potrzeba ruchu - to główne przesłanie wspólnego projektu Joanny Kołaczkowskiej, gwiazdy kabaretu Hrabi oraz chóru "Gospel Joy". Co wyszło z połączenia gospel i kabaretu? Jak aktorka poradziła sobie wokalnie? Posłuchajcie piosenki "Zrobimy to razem". Pozytywny nastrój gwarantowany!

Joanna Kołaczkowska śpiewa gospel

Joanna Kołaczkowska jest znaną i lubianą aktorką kabaretową i teatralną, autorką tekstów i prezenterką radiową. Od 2002 występuje z kabaretem Hrabi. Ostatnio połączyła siły z "Gospel Joy" - poznańskim chórem z ponad 20-letnią historią. Jedna z chórzystek była jej wielką fanką i wyszła z pomysłem wspólnego projektu.

- O gospel marzyłam całe dorosłe życie, całe moje śpiewacze istnienie. To jest coś absolutnie dla mnie. Ta energia i radość, to we mnie siedzi i chce do ludzi. Natychmiast - wspomina Kołaczkowska. - Miałam "naturalne chcenie" - podkreśla ze śmiechem artystka.

Czy Joanna poradziła sobie wokalnie? Uznania dla jej wokalnych możliwości nie kryje Agnieszka Górska-Tomaszewska, założycielka i dyrygentka Gospel Joy.

- Ta kobieta ma taki potencjał głosowy i talent, że wcisnęła nas dosłownie w siedzenia. Każdy fragment piosenki śpiewała na 10 różnych sposobów - dość ciężko nam było wybrać i zdecydować się na którąś wersję. Prawdziwa aktorka i wokalistka w jednym. A przy tym tak niesamowicie skromna i dostosowująca się do sytuacji, dla niej przecież, zupełnie nowej. Muszę powiedzieć, że ja zawsze lubiłam Aśkę, jej grę, spontaniczność, ogromne poczucie humoru, ale po pierwszym dniu nagrań audio wstąpiłam do jej fanklubu, za przykładem naszej wokalistki, od której się wszystko zaczęło - opowiada Agnieszka Górska-Tomaszewska.

Joanna Kołaczkowska o ciałopozytywności

Co wyszło z połączenia gospel i kabaretu? Piosenka "Zrobimy to razem " z dobrym, ciałopozytywnym przesłaniem. Pomysł wyszedł od Joanny Kołaczkowskiej i Artura Andrusa, którzy pisali tekst utworu.

- Chcieliśmy, aby wykorzystać to, że podczas koncertów dużo się ruszamy i wyjść z czymś, co jest pozytywnym podejściem do życia w tych trudnych i smutnych czasach pandemii. Utwór ma pozytywne przesłanie, aby akceptować siebie i ruszyć się - wyjaśnia mistrzyni kabaretu.

- Ruszajmy się razem, cokolwiek to będzie. Skoro ciało się rusza, to i dusza też troszeczkę się rozrusza - zapewnia Joanna Kołaczkowska w Dzień Dobry TVN.

"Zrobimy to razem" - o czym jest piosenka

Jednym z założeń było to, żeby nagrać piosenkę, która rozwesela i z którą można wyjść do ludzi, nieznających jeszcze gospel.

- Wszyscy teraz potrzebujemy takich pozytywnych odczuć. Muzyka jest najlepszym narzędziem do takich rzeczy, a nas w końcu nie bez przyczyny nazywają "specjalistami od radości" - mówi Agnieszka Górska-Tomaszewska, założycielka i dyrygentka Gospel Joy.

"A jak się już ciało ruszyło,

To ruszą nadzieja i miłość

A jak się i dusza rozruszać postara,

Od razu rozrusza się wiara".

Gospel Joy i Joanna Kołaczkowska w Dzień Dobry TVN

Gospel Joy poznański chór gospel z ponad 20-letnią historią, z powodzeniem prowadzony przez Agnieszkę Górską-Tomaszewską, założycielkę zespołu i instruktorkę ponad 200 warsztatów gospel w kraju i poza granicami.

Gospel Joy ma za sobą koncerty zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir, a także dwukrotne tournée do USA (2008 r. i 2015 r.) oraz Kanady.

Zespół współpracował m. in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo, Sylwia Grzeszczak i Kasia Moś. Ostatnio do tego grona dołączyła Joanna Kołaczkowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Dzięki "Kanapowcom" małżeństwo schudło razem 40 kg. "Gdyby nie Justyna, to sam bym nie dał rady"

Basia Kurdej-Szatan zmieniła fryzurę? Aktorka pokazała się w czarnych włosach

Maliny w wersji słodkiej i wytrawnej. Sprawdzone przepisy Sebastiana Olmy

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości