Alexis z "Dynastii" kończy 90 lat. Fani: "Jak to możliwe, żeby w tym wieku tak wyglądać?"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram, tvn24.pl
Newsy z show-biznesu
Newsy z show-biznesuDzień Dobry TVN
wideo 2/13

23 maja urodziny obchodzi Joan Collins - aktorka, która w latach 80. wcielała się w Alexis Carrington-Corby (czarny charakter namiętnie oglądanego niegdyś w Polsce serialu "Dynastia"). Mimo upływu czasu gwiazda nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie - wciąż jest aktywna w mediach społecznościowych. Jak wygląda w wieku 90 lat? O szczegółach jej kariery opowiedział dziennikarz Mateusz Hładki.

Joan Collins obchodzi 90. urodziny

Joan Collins przyszła na świat 23 maja 1933 roku w Londynie jako córka agenta gwiazd. O karierze aktorki marzyła od najmłodszych lat, a pierwsze kroki w zawodzie stawiała podczas studiów na Royal Academy of Dramatic Art, gdzie poznała między innymi kojarzonego później z roli Jamesa Bonda Rogera Moore'a. O szczegółach jej życiorysu opowiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

- Nie byłoby bez niej "Dynastii". Kiedy mówi się o Joan Collins nie można zapomnieć o jej burzliwym życiu prywatnym. Matka trójki dzieci: dwie córki i syn, ale też pięciokrotnie zamężna. Od 2002 roku u boku swojego 32 lata młodszego męża Percy'iego Gibsona - stwierdził dziennikarz.

Joan rozpoczęła pracę stosunkowo wcześnie. Bardzo szybko trafiła na okładki prestiżowych magazynów. Największą rozpoznawalność w Polsce przyniosła jej rola bezwzględnej Alexis Carrington-Corby z "Dynastii". Mimo że celebrytka miała okazję zagrać w ok. 60 filmach kinowych i wielu produkcjach telewizyjnych, to właśnie ta kreacja aktorska do dziś uznawana jest za tę najbardziej charakterystyczną, dzięki której Collins zyskała status gwiazdy Hollywood i otrzymała od królowej Elżbiety II odznaczenie uprawniające do uzyskania tytułu szlacheckiego.

Dziś Joan ma 90 lat, ale wciąż nie daje o sobie zapomnieć fanom. Aktorka chętnie dzieli się za pośrednictwem Instagrama kadrami ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Dzięki systematycznie wrzucanym do sieci zdjęciom wiemy, jak gwiazda prezentuje się obecnie. Według niektórych internautów czas zatrzymał się dla niej w miejscu.

- Może zastosowano filtry, ale jak to możliwe, żeby w wieku 90 lat wyglądać tak wspaniale?

- Wyglądasz niesamowicie. Jak zawsze ikona stylu.

- Ty naprawdę masz 90 lat? - komentują użytkownicy Instagrama pod jedną z fotografii Collins.

Romanse Joan Collins

Życie miłosne Joan Collins było dość burzliwe. Aktorka wychodziła za mąż aż pięć razy. Pierwszym jej wybrankiem okazał się poznany w wieku nastoletnim, starszy o ponad dekadę, północnoirlandzki aktor Maxwell Reed, który według późniejszych doniesień mediów miał ją odurzyć i zgwałcić, zanim wziął z nią ślub.

Kolejnymi partnerami, z którymi Collins stanęła przed ołtarzem, byli: Anthony Newley, producent Ronald S. Kass, szwedzki piosenkarz Peter Holm oraz producent teatralny Percy Gibson. Ostatni z wymienionych mężczyzn jest mężem aktorki po dziś dzień. Gibson ma 58 lat.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: STILLS/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości