Gwiazdy

Jax o walce ze zniekształconym obrazem własnego ciała. "Zmagałam się z dysmorfią"

Gwiazdy

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Sandra Hajduk
Podbiła TikToka i pokonała Beyonce
Podbiła TikToka i pokonała Beyonce Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Media społecznościowe dają młodym muzykom możliwość wybicia się, o jakiej nie śnili artyści poprzednich pokoleń. Doskonałym dowodem na to jest Jax, której przepustką do sławy był TikTok. O tym, jak udało jej się zdobyć niemal 12 milionów (!) fanów, opowiedziała w rozmowie z Sandrą Hajduk.

Jax - nowa gwiazda TikToka

Jaclyn Cole Miskanic brała udział w amerykańskim Idolu, ale, mimo zajęcia wysokiego, trzeciego miejsca w finale, to nie on przyniósł jej sławę. Prawdziwą rozpoznawalność 26-latce zapewniło prężnie rozwijające się konto na TikToku.

- To był przypadek. Każdy artysta marzy o tym, aby jego nagranie stało się tzw. viralem, by przykuć uwagę ludzi. Nie masz pojęcia, ile lat walczyłam o to, by być zauważoną. Od dziecka brałam udział w wielu programach typu reality show - powiedziała.

Jaclyn Cole Miskanic prywatnie

Chwytliwe, popowe brzmienia nie są jedynym walorem utworów tworzonych przez Jax. Niektóre z nich niosą również ważny przekaz. Tak właśnie jest w przypadku piosenki "Victoria's Secret", w której artystka śpiewa: "Dziewczyno, znam sekret Victorii, i, nie uwierzysz, to podstarzały facet z Ohio, który zarabia pieniądze na takich, jak my".

- To bardzo ważny dla mnie utwór. Przez lata miałam problemy z akceptacją własnego ciała. Zmagałam się z dysmorfią. Zwłaszcza w branży rozrywkowej musisz wyglądać w określony sposób, być sexy, tracić kolejne kilogramy. Całe życie się z tym zmagałam i chciałam upewnić się, że inne dzieciaki nie będą musiały - przyznała w rozmowie z Sandrą Hajduk.

Chwile, w których Jax mierzyła się ze zniekształconym obrazem własnego ciała, nie były jedynymi, dramatycznymi momentami w jej życiu. Ojciec artystki brał udział w akcji ratunkowej po zamachach z 11 września, podczas której nawdychał się toksycznych substancji. To zmusiło go do przejścia na emeryturę.

- Tamten czas w życiu mojej rodziny był przełomowy. Mój ojciec jest moim najlepszym przyjacielem. To on woził mnie na lekcje śpiewu, wspierał karierę muzyczną - powiedziała.

Co łączy Jax z Polską? Jakie jeszcze sukcesy ma na swoim koncie? Dowiecie się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: TikTok/@jaxwritessongs

Pozostałe wiadomości