Gwiazdy

On jest głosem nawigacji, ona systemu antywirusowego. Małżeństwo lektorów pokochało się od pierwszego usłyszenia

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Sylwia Witas
Małżeństwo, które pracuje głosem
Małżeństwo, które pracuje głosemDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jarosław i Katarzyna Juszkiewicz są znanymi lektorami, których głosy możemy kojarzyć z popularnej nawigacji lub systemu antywirusowego. Poznali się w radiu, gdzie pracują razem od niespełna 25 lat. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak udaje im się połączyć życie prywatne z zawodowym.

Miłość od pierwszego usłyszenia

Jarosław Juszkiewicz poznał swoja przyszłą żonę w 1997 roku, kiedy pracował w jednej z rozgłośni radiowych. Katarzyna przyszła tam na rozmowę kwalifikacyjną.

- Zmieniałam pracę i byłam umówiona na rozmowę wstępną. Tam właśnie spotkałam Jarka. Popatrzyliśmy na siebie i ja pomyślałam, że to fajny facet. (...) Przyznam po cichu, że w moim przypadku była to chyba bardziej miłość od pierwszego usłyszenia - wyznała Katarzyna Juszkiewicz.

- Kasia weszła do pokoju mojego ówczesnego szefa. Do dziś pamiętam, jak była wtedy ubrana. To była czerwona sukienka w białe kwiatki. Ma ją do dzisiaj, parę razy chciała wyrzucić, ale jej nie pozwoliłem - stwierdził Jarosław Juszkiewicz.

Po 5 miesiącach znajomości byli już zaręczeni, a niespełna rok później zostali małżeństwem. Oboje zdawali sobie sprawę, że pogodzenie związku ze wspólną pracą nie będzie proste. - Wielokrotnie zdarzały się takie sytuacje, że praca radiowa mieszała się nam się z życiem prywatnym. Ale nie przejmujemy się tym, ponieważ i Kasia, i ja, kochamy to, co robimy - dodał lektor.

Katarzyna i Jarosław Juszkiewicz - para lektorów

Katarzyna Juszkiewicz na co dzień, jeżdżąc autem, korzysta z nawigacji, w której lektorem jest jej mąż. Czasami dochodzi do zabawnych sytuacji. - Kiedy się pokłócimy, wyłączam jego głos i patrzę kątem oka na mapę. Kiedyś wracaliśmy od znajomych, a obok mnie siedział Jarek, z tyłu dzieci. Nawigacja mówi: "Skręć w lewo", a Jarek mówi: "Nie, nie, jedź w prawo, będzie krócej". No a dzieci na to: "Tato, zdecyduj się wreszcie" - opowiedziała lektorka.

Za co Kasia i Jarek najbardziej kochają swoją pracę?

- Jest mi bardzo miło, że mówię do milionów ludzi każdego dnia w Polsce. (...) Nie ma dwóch takich samych tekstów, nie jest nudna - powiedział Jarosław.

- Mogę ją wykonywać tak naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Lubię ją też za to, że poznaję różnego rodzaju rzeczy i czytam o rzeczach, o których normalnie bym nie przeczytała - dodała Katarzyna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości