Janusz Weiss spocznie na Powązkach. Rodzina zwróciła się do żałobników ze szczególną prośbą

Autor:
Oskar
Netkowski
Janusz Weiss nie żyje

Janusz Wiess zmarł niespełna dwa tygodnie temu. Założyciela Radia Zet żegnali współpracownicy, mówiąc o pustce po tak wybitnej postaci. Rodzina dziennikarza podała datę pogrzebu i zwróciła się do żałobników i przedstawicieli mediów z prośbą.

Janusz Weiss - śmierć

Janusz Weiss odszedł w piątek 10 marca po ciężkiej chorobie. Informację przekazało Radio Zet za pomocą mediów społecznościowych. Dziennikarz zasłynął jako współzałożyciel rozgłośni i autor kultowej audycji "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie" oraz gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata". Ponadto był świetnym konferansjerem scenicznym oraz prowadził programy rozrywkowe, a w latach 80. kino objazdowe.

Polscy artyści, którzy odeszli w 2022 roku

Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Wybitny dziennikarz przyszedł na świat 31 maja 1948 roku w Warszawie. U początków kariery występował w kabarecie Abakus, który stworzył w 1967 roku z m.in. Magdą Umer, Andrzejem Woyciechowskim i Krzysztofem Knittlem.

Janusz Weiss - pogrzeb

Wiadomo już, że Janusz Weiss spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych. Zmarły 10 marca w wieku 74 lat dziennikarz zostanie pochowany w czwartek 23 marca. - Janusz Weiss spocznie w grobie na Wojskowych Powązkach. Grób znajduje się w kwaterze GII, na miejscu nr 12 w rzędzie "Tuje". Najłatwiej dotrzeć do niego wchodząc przez Bramę Główną Cmentarza od ulicy Powązkowskiej - podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 14. Najbliżsi Janusza Weissa poprosili o nieskładanie kondolencji oraz zwrócili się do mediów, żeby uszanowały ich prywatność.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

Pozostałe wiadomości