Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor znany z "Na Wspólnej" miał 38 lat

Autor:
Daria
Pacańska,
pb//az
Źródło:
TVN24

Łukasz Gajdzis - aktor, reżyser, a także dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy w latach 2017-2020 nie żyje. Widzowie mogli go również oglądać m.in. w serialu "Na Wspólnej". Informację o jego śmierci przekazało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów.

Łukasz Gajdzis nie żyje

W niedzielę na facebookowym profilu Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów pojawiła się informacja o odejściu Łukasza Gajdzisa. - Zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne kondolencje - napisano.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Łukasz Gajdzis miał 38 lat

Łukasz Gajdzis urodził się 28 1984 roku w Bydgoszczy. Był absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i ukończył studia podyplomowe z reżyserii opery i innych form teatru muzycznego w PWST w Krakowie. Do 2012 roku występował na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, a następnie od 2017 roku przez trzy lata był jego dyrektorem. Zagrał w takich serialach, jak "Kryminalni" czy "Na Wspólnej", a także w filmach "Johnny", "Run Boy Run" i "Złodzieje serc".

- Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów więc jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi - napisał w mediach społecznościowych scenograf Łukasz Błażejewski.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Daria Pacańska, pb//az

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości