Gwiazdy

Nie żyje James Caan. Był gwiazdą "Ojca chrzestnego"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Nie żyje James Caan

Nie żyje James Caan. Amerykański aktor znany m.in. z ról Sonny'ego Corleone w "Ojcu chrzestnym" i ekranizacji powieści Stephena Kinga "Misery" zmarł w wieku 82 lat. Wiadomość przekazała na Twitterze jego rodzina.

James Caan nie żyje

W czwartek 7 lipca media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje James Caan. Smutne wieści przekazała w sieci rodzinie. Nie podano przyczyny zgonu.

- "Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Jimmy'ego, stało się to wieczorem 6 lipca. Rodzina docenia morze miłości i kondolencji, prosi o poszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie" — czytamy w poście.

James Caan – kariera

James Caan urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku w rodzinie żydowskich emigrantów. Ukończył studia na Uniwersytecie Hofstra w Hempstead w stanie Nowy Jork. Jego kariera aktorska zaczęła rozwijać się w latach 60. Już wtedy zagrał w kilku serialach. Debiutem filmowym była natomiast "Dama w klatce” oraz „Czerwona linia 7000”. W 1969 roku zagrał po raz pierwszy w filmie Coppoli - "Ludzie deszczu". Na swoim koncie ma ponad 50 produkcji.

Przełomową rolą w karierze Canna była postać Sonny'ego Corleone w "Ojcu chrzestnym" Coppoli, za którą został nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

W latach 80. James rzucił aktorstwo, by w 87 roku ponownie wrócić na ekrany kin. Wówczas pojawił się w dramacie wojennym "Kamienne ogrody" oraz w adaptacji Stephena Kinga "Misery" . W 2021 roku pojawił się w filmach: "Trzy królowe" i "Acre Beyond the Rye".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michael Kovac/Contributor/GettyImages

Pozostałe wiadomości