Maria Peszek o relacji z ojcem
"Naku*wiam zen" Marii Peszek zaczęła powstawać w niełatwych okolicznościach.
- Umówiliśmy się na to, że będziemy rozmawiać o najważniejszych dla nas rzeczach w życiu: o miłości, Bogu, seksie, zmysłowości, o sztuce. Kiedy umówiliśmy się na pierwszą rozmowę, tata miał zawał. Bardzo szybko z niego wyszedł i bardzo szybko rozpoczęliśmy [...] rozmowy o tym, co jest dla nas istotniejsze - wspominała w Dzień Dobry TVN Maria Peszek.
Jak dodała, dzięki rozmowom z ojcem dowiedziała się o nim czegoś nowego. - Nie zdawałam sobie sprawy, że ten wybitny artysta, współtwórca awangardy, szalony jest jednocześnie tak nieustraszony w swej otwartości. To jest coś zupełnie nieprawdopodobnego. To jest też wyraz szacunku wobec własnego dziecka, osoby, która z nim rozmawia - stwierdziła artystka.
Warto zaznaczyć, że takie relacje między rodzicem a dzieckiem, które pozwalają na poruszanie ważnych tematów, nie zdarzają się często. - Rzeczą, bez której nie jest możliwa [...] silna i autentyczna więź w rodzinie, ale w ogóle w życiu, jest otwartość, [...], autentyczność relacji, uszanowanie tej drugiej strony - mówiła nasza gościni.
Czego Maria Peszek dowiedziała się o sobie?
Aktorka dwa lata zbierała materiał do książki. Przez kolejne cztery pracowała nad jej formą. Dzięki rozmowom z ojcem dowiedziała się również czegoś o sobie, a mianowicie, że w wielu aspektach jest do niego bardzo podobna. - Głównie, jeśli chodzi o taką radość życia, siłę życia, której nic nie jest w stanie stłamsić. Żadne przeciwności nie są w stanie wygrać z tym. Zobaczyłam też, że poczucie humoru, które, być może cechą Marii Peszek mało artykułowaną, jest i może być nieprawdopodobną siłą - podsumowała Maria Peszek.
Czego jeszcze się dowiedziała? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Wkrótce finał pierwszego sezonu "Rodu smoka". "Łatwo można zrobić z tego opowieść o silnych facetach"
- Dobry nauczyciel jest autorytetem. Kim jeszcze powinien być? "Tym, który naucza, a nie poucza"
- Kasia Madera od 20 lat pracuje w BBC. "Robiłam okropne herbaty i powoli, powoli się wspinałam"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News