Jak wyglądają obecnie najpiękniejsze modelki lat 90.? Oto wspaniała "szóstka"

Aktualizacja:

Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Eva Herzigová, Christy Turlington, Linda Ewangelista i Stephanie Seymour - to legendarne modelki, które w latach 90. były na szczycie popularności. Jak obecnie wyglądają? Czym się zajmują? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

Modelki lat 90.

W ramach kącika show-biznesowego w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk zaprezentowała kultowe modelki lat 90., które okrzyknięte zostały prawdziwymi ikonami modami. - Ten kanon urody nie przemija - podkreśliła dziennikarka. Oto wspaniała "szóstka" minionego wieku.

Jak obecnie wyglądają modelki lat 90-tych?

Cindy Crawford

Cindy Crawford, a właściwie Cynthia Ann Crawford, jest amerykańską supermodelką, która w latach 90. ubiegłego wieku stała się częścią "wielkiej szóstki" modelek, które wpłynęły na świat mody i kulturę popularną. W 1995 roku została uznana przez magazyn Forbes za najbogatszą modelkę na świecie. Na swoim koncie ma ponad 500 okładek.

- Dzisiaj wiedzie spokojne życie. Ma 55 lat - zdradziła Sandra Hajduk. Mieszka z mężem i dwójką dzieci. Zajmuje się też działalnością charytatywną oraz prowadzi zdrowy styl życia.

Claudia Schiffer

Kariera niemieckiej modelki rozpoczęła się dość nietypowo. W wieku 17 lat w jednym z nocnych klubów wpadł na nią agent modelek Michel Levaton. Mężczyzna od razu dostrzegł jej talent. Krótko po tym spotkaniu Claudia Schiffer rozpoczęła karierę w Paryżu. Na przestrzeni dwóch lat wystąpiła na 700 pierwszych stronach najważniejszych magazynów o modzie. - Ona zdobyła rekord Guinnessa, jeśli chodzi o największą ilość zrobionych okładek magazynów modowych - przypomniała nasza dziennikarka.

Dzień Dobry TVN

Dziś ma 51 lat i świat mody wciąż o niej pamięta.

Eva Herzigová

Czeska modelka swoją karierę rozpoczęła w wieku 16 lat. - Eva Herzigová, czyli Marilyn Monroe lat 90., zasłynęła z kampanii popularnych biustonoszy i to dało jej międzynarodową sławę - podkreśliła Sandra. W latach 90. próbowała również swoich sił w aktorstwie. Co ciekawe, modelka co roku pojawiała się podczas festiwalu filmowego w Cannes.

Stephanie Seymour

To amerykańska modelka i aktorka, która swoją karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, pozując dla lokalnych domów towarowych. Natomiast przełomowym momentem w jej karierze było pojawienie się na okładce brytyjskiego "Vogue'a"w 1988 roku.

- Była narzeczoną Axl'a Rose, wokalisty Guns N' Roses. To był bardzo rock'n'rollowy związek. Zobaczcie, jak się dzisiaj prezentuje. To okładka włoskiego "Vogue'a" - powiedziała Sandra Hajduk, po czym zaprezentowała pierwszą stronę magazynu.

Dzień Dobry TVN

Christy Turlington

Amerykańska modelka w wieku 18 lat trafiła na okładkę magazynu mody "Vogue". Wraz z Lindą Evangelistą i Heleną Christensen była twarzą domu mody Versace.

- To modelka, która jest jednocześnie działaczką. Bardzo mocno się udziela m.in. jeśli chodzi o PETA. Kobieta z dużą klasą - wyjaśniła dziennikarka Dzień Dobry TVN.

- Te kobiety pięknie się starzeją. Korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, ale wyglądają nadal tak, jak lata temu, ale są ciut muśnięte czasem w taki piękny sposób - podsumowała Sandra Hajduk.

A czym zajmuje się Linda Evangelista? Jak obecnie wygląda? Zobacz w materiale wideo.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości