lata 90

  Fani: "Czas dla ciebie się nie zatrzymał".

  Jak zrobić Pamcore? Podpowiadamy.

  Wojciech Przylipiak ma wyjątkową pasję - kolekcjonuje gadżety z PRL-u. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jakie perełki ma w swoich zbiorach.

  Zespół Mr. President dzięki niemu zarobił mnóstwo pieniędzy.

  Białe skarpetki - choć niepozorne - budzą wiele emocji. Na przełomie wieków były symbolem klasy średniej następnie płynnie przekształcając się w symbol żenady i złego gustu. Dziś moda na białe skarpetki powraca - głównie jako mrugnięcie oka do mody vintage.

  Lata 90. to wyjątkowy czas zarówno w popkulturze, jak i w modzie. Wielu współczesnych projektantów inspiruje się ówczesnym stylem, a fashioniści kochają projekty z tamtych czasów. Co jest w nich wyjątkowego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Agnieszka Krajewska.

  Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Eva Herzigová, Christy Turlington, Linda Ewangelista i Stephanie Seymour - to legendarne modelki, które w latach 90. były na szczycie popularności. Jak obecnie wyglądają? Czym się zajmują? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

  Wszyscy, którzy dorastali w latach 90. z pewnością potwierdzą, że dzieciństwo w tamtym okresie znacznie różniło się od tego, co obserwujemy dziś. Beztroskie zabawy na trzepaku, lody z serka homogenizowanego, krzyki na osiedlu: "mamo, rzuć mi kanapkę" to była nasza codzienność, którą wielu wspomina z rozrzewnieniem. Co jeszcze powinniście pamiętać, jeśli właśnie wtedy chodziliście do przedszkola czy szkoły?

  Samobójcza śmierć Kurta Cobaina, legendarnego lidera grupy Nirvana, nie tylko utrwaliła kult muzyka, ale też stała się zalążkiem wielu teorii spiskowych. Do sprawy po latach powróciło amerykańskie Federalne Biuro Śledcze, publikując nieznane dotąd dokumenty. Czy dają one szansę na rozwikłanie zagadki?

  Zespół Diuli to specjaliści od przywoływania muzycznego klimatu lat 90. w naszym programie artyści zaprezentowali utwór "Wiatr". To już trzecia piosenka zapowiadająca debiutancką płytę Martyny Pawłowskiej i jej grupy.

  Moda z lat 90. była nieco mniej kiczowata niż w poprzednich dekadach, choć dla wielu ubiór z tego okresu nadal był tandetny. Mimo to wielu współczesnych projektantów inspiruje się właśnie takim stylem. Moda z lat 90. w Polsce i na świecie była związana z popkulturą, czyli kultowymi w tym okresie serialami i zespołami muzycznymi.

  Paulina Krupińska-Karpiel powróciła wspomnieniami do czasów dzieciństwa, którymi postanowiła podzielić się z internautami. Nasza prowadząca zamieściła na instagramowym koncie rozkoszną fotografię, na której ma kilka lat. Widok ten skradł serca jej fanów.

  Proletaryat to formacja punk-rockowa. Trumfy świetności świeciła w latach 90. Jak muzycy wspominają tamte czasy? Czy tęsknią za popularnością? Czy obecna młodzież wraca do ich muzyki?

  Disco polo wywołuje skrajne emocje. Czy jakoś brzmienia disco polo poprawiła się od lat 90.? Na kim wzorują się polscy muzycy disco polo? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były gwiazdy disco polo: Małgosia Główka z zespółu CamaSutra, Marek Gwiazdowski - lider zespołu Mig oraz Zbyszek Perkowski – lider zespołu Focus. Czy robią to dla pieniędzy?