Gwiazdy

Wykupieni obserwatorzy to plaga mediów społecznościowych. "Jest to przestępstwo i to karalne"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Co nowego w świecie gwiazd

Paweł Svinarski z kanału "Dla Pieniędzy" postanowił zdemaskować influecnerów, wyjaśniając, po czym poznać nieuczciwych użytkowników Instagrama. Jak odróżnić realnych followersów od wykupionych botów? Zjawisku przyjrzała się Sandra Hajduk-Popińska.

Fałszywi obserwatorzy

Paweł Svinarski od lat pomaga internautom znaleźć sposoby na oszczędzanie i zarabianie pieniędzy. Tym razem postanowił przyjrzeć się działalności influencerów i stosowanym przez nich nieuczciwym praktykom.

- Kupowanie lajków i followersów wydaje się być drobnym oszustwem osób, które próbują się dowartościować, ale tak naprawdę jest poważnym przestępstwem z artykułu 286. Kodeksu Karnego, które wyrządza niemało szkód, a oszustowi pomaga zarabiać niemałe pieniądze - wyjaśniał zaznaczając, że na podstawie liczby obserwatorów są wyceniane współprace. - Kupują sobie wyświetlenia czy followersów na specjalnych serwisach, a potem chwalą się na swoich social mediach - dodał.

Skala zjawiska jest ogromna i choć na pozór można nie zauważyć fałszywych obserwatorów, to wprawne oko rozpozna, które konto jest prowadzone na solidnym dopingu.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jak rozpoznać fałszywych followersów

Instagram wypracował już algorytmy pozwalające rozpoznać nieuczciwych użytkowników. W związku z tym proceder kupowania followersów przeniósł się na TikToka.

- Już za 10 tys. followersów można zapłacić 150 dolarów - przytoczyła Sandra Hajduk-Popińska. - To nie jest dużo, biorąc pod uwagę, ile można zarobić na na kolejnych tysiącach followersów. W związku z czym rzeczony youtuber zwraca uwagę na to, że jest to przestępstwo i to przestępstwo karalne, bo oszukujemy nie tylko odbiorców, ale też naszych klientów. Skoro mówimy o show biznesie, to warto zaapelować do celebrytów, żeby nie oszukiwali swoich fanów, którzy naprawdę chcą na ich profilu być - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości