Fałszywi obserwatorzy
Paweł Svinarski od lat pomaga internautom znaleźć sposoby na oszczędzanie i zarabianie pieniędzy. Tym razem postanowił przyjrzeć się działalności influencerów i stosowanym przez nich nieuczciwym praktykom.
- Kupowanie lajków i followersów wydaje się być drobnym oszustwem osób, które próbują się dowartościować, ale tak naprawdę jest poważnym przestępstwem z artykułu 286. Kodeksu Karnego, które wyrządza niemało szkód, a oszustowi pomaga zarabiać niemałe pieniądze - wyjaśniał zaznaczając, że na podstawie liczby obserwatorów są wyceniane współprace. - Kupują sobie wyświetlenia czy followersów na specjalnych serwisach, a potem chwalą się na swoich social mediach - dodał.
Skala zjawiska jest ogromna i choć na pozór można nie zauważyć fałszywych obserwatorów, to wprawne oko rozpozna, które konto jest prowadzone na solidnym dopingu.
Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN
Jak rozpoznać fałszywych followersów
Instagram wypracował już algorytmy pozwalające rozpoznać nieuczciwych użytkowników. W związku z tym proceder kupowania followersów przeniósł się na TikToka.
- Już za 10 tys. followersów można zapłacić 150 dolarów - przytoczyła Sandra Hajduk-Popińska. - To nie jest dużo, biorąc pod uwagę, ile można zarobić na na kolejnych tysiącach followersów. W związku z czym rzeczony youtuber zwraca uwagę na to, że jest to przestępstwo i to przestępstwo karalne, bo oszukujemy nie tylko odbiorców, ale też naszych klientów. Skoro mówimy o show biznesie, to warto zaapelować do celebrytów, żeby nie oszukiwali swoich fanów, którzy naprawdę chcą na ich profilu być - podsumowała.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz także:
- Widzowie Dzień Dobry TVN przepraszają swoich bliskich na antenie. "Mamusiu, jestem zwykłym tchórzem"
- Godzinę po cesarskim cięciu wróciła do pracy. Czy szybkie porody są bezpieczne?
- Skoki narciarskie: terminarz 2021/2022 - kiedy zawody Pucharu Świata?
Autor: Adam Barabasz
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN