Jacek Braciak tłumaczy się z niefortunnej wypowiedzi o transpłciowym synu. "Nie byłem świadomy"

Jacek Braciak
Jacek Braciak
Źródło: Dzień Dobry TVN Online/x-news
Jacek Braciak wyznał niedawno, że jest ojcem transpłciowego dziecka. Jego słowa miały być wyrazem szacunku, tolerancji i akceptacji. Niestety nie zdawał sobie sprawę, że mimo dobrych intencji mógł kogoś obrazić. Aktor przeprosił za niefortunną wypowiedź.
Jacek Braciak - kariera zawodowa

Jacek Braciak jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych aktorów filmowych i teatralnych. Zajmuje się również dubbingiem. Publiczności dał się poznać dzięki rolom w takich filach jak "Kler", "Pod mocnym aniołem", "Drogówka", "Wołyń" i Róża" oraz seriali "Prawo Agaty" czy "BrzydUla". Za swoje kreacje został nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni.

Bart Staszewski o "Prince Charming". Aktywista ocenia jak gejowskie show wpłynie na Polaków
Bart Staszewski ma nadzieję, że pierwszy w Polsce gejowski program randkowy "Prince Charming" sprawi, że Polacy staną się bardziej tolerancyjni.
Jacek Braciak o transpłciowym dziecku

Jacek Braciak jest ojcem trójki dzieci, które ma z poprzedniego związku. W wywiadzie dla magazynu "Zwierciadło", aktor ujawnił, że jest ojcem transpłciowego dziecka. To kolejna publiczna osoba, po dziennikarzu Piotrze Jaconiu, która zdobyła się na taki krok.

Ostatnio Braciak w kolejnej rozmowie m.in. w temacie swoich dzieci wyznał, że nie uzgodnił swojego wywiadu z synem. Ten zwrócił mu na to uwagę.

- Przyznam szczerze: nie widziałem nic niestosownego w nadmienieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę – powiedział aktor w rozmowie z "Newsweekiem".

- Oczywiście, przeprosiłem. I o zgodę na rozmowę z panem już zapytałem, dopytując o pewne rzeczy techniczne, przygotowując się, żeby nie walnąć babola, nie zrobić niedźwiedziej przysługi. Konrad powiedział, że ma do mnie zaufanie, a przy okazji, że jest dumny ze mnie. I tu się wymieniliśmy uprzejmościami i zapewnieniami miłości - dodał.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości