Gwiazdy

Ilona Felicjańska o popadaniu w nałóg i szukaniu ratunku. "Praca, jedzenie, zakupy, używki, sex i hazard"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Kamil Piklikiewicz/East News Ilona Felicjańska

Ilona Felicjańska od lat wypowiada się w temacie choroby alkoholowej. Tym razem w jej mediach społecznościowych pojawił się wpis pułapkach nałogu i drogach, które mogą nas do niego doprowadzić. "Każde uzależnienie jest liną ratunkową. Jest jak ta brzytwa, której tonący się chwyta" - zauważa modelka.

Ilona Felicjańska - czym się zajmowała?

Ilona Felicjańska znana jest ze swojej działalności charytatywnej. W 2005 r. powstało przedsiębiorstwo "Felicjańska Media" organizujące np. pokazy mody, imprezy artystyczne czy sesje zdjęciowe, z których zyski przekazywane były na leczenie chorych dzieci.

Modelka założyła również Fundację "Niezapominajka", której celem jest pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami. Za działalność charytatywną została nagrodzona statuetką "Ecco Walk in Style".

Ilona Felicjańska o trzeźwości

Ilona Felicjańska niejednokrotnie mówiła w mediach o swojej walce z chorobą alkoholową. Kilka lat temu także partner modelki, Paul Montana, zrezygnował dla niej z alkoholu. Para zdecydowała się wówczas na wspólną terapię z uzależnieniem we Włoszech. Tam Ilona Felicjańska i Paul Montana postanowili, że otworzą w słonecznej Italii swój hotelik i Instytut Miłości, który ma pomóc ludziom uzależnionym od alkoholu.

Gwiazda wróciła do tematu nałogu w swoim najnowszym wpisie. Szczere słowa mogą zaskoczyć fanów.

- Każde uzależnienie jest liną ratunkową. Jest jak ta brzytwa, której tonący się chwyta. Ratunkiem który może nas pochłonąć. Każdy w swym życiu swoje cele zdobywa. Na swoje szczyty możliwości wchodzi lub nie. Żyje lub od życia ucieka. Bo życie piękne lecz skomplikowane jest, bywa, zdarza się, mniej lub bardziej lecz każdemu. A w sercach często dziura, czasem pustka, blizny z dzieciństwa, z domu pozostałe - zaczęła Felicjańska. - I te pustkę zagoić chcemy. Pomysłu na siłę szukamy. Nie wiemy jak, nie umiemy... Tyle mylnych i pozornych sposobów znajdujemy: praca, jedzenie, zakupy, używki, sex, hazard. I nie widzimy, że nadal powoli toniemy. Tyle możliwości zastępstwa MIŁOŚCI odnajdujemy aby nie zobaczyć w jakiej iluzji żyjemy... Już teraz wiem, że tylko miłością te pustkę zaspokoję. Ja już wiem, ze łagodnością i cierpliwością wygram. Bo chce. Bo kocham życie. Bo już wiem, że odpowiedzi znajdę gdy zechce. Moje głęboko zakorzenione programy i mechanizmy zmieniać będę. Małymi krokami, powoli, do celu - dodała.

Zobacz wideo: Ilona Felicjańska: Jak na modelkę, nie zaczynałam młodo, ale z perspektywy widzę, że byłam odważna, ale i naiwna

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości