Gwiazdy

Halina Mlynkova wspomina rodzinne święta. "Kolacja była tradycyjna, śpiewaliśmy z kancjonału"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Świąteczna opowieść Haliny Mlynkovej

Halina Mlynkova przygotowała dla fanów świąteczną niespodziankę. Na początku grudnia ukazała się jej pierwsza płyta z kolędami. Artystka do współpracy zaprosiła utalentowanych przyjaciół – Marcina Wyrostka i Joszka Brodę. Na krążku znalazł się także utwór, który pierwotnie był wierszem, napisanym przesz tatę Haliny.

Halina Mlynkova – świąteczna płyta

Halina Mlynkova wydała świąteczny album. Na płycie znajduje się 12 ulubionych kolęd artystki w wyjątkowych aranżacjach. Gościnnie zagrali z wokalistką Marcin Wyrostek i Joszko Broda. Oprócz klasycznych polskich kolęd tj.: "Cicha noc", "Gdy śliczna panna", na płycie znalazła się także piosenka "Po kolędzie" ze słowami Władysława Młynka, taty artystki i muzyką Haliny Mlynkovej. Producentem muzycznym albumu został partner Haliny Marcin Kindla.

- Ta płyta jest dużo spokojniejsza, ma nie przeszkadzać, ma być częścią domu, naszych świat. Nagrałam płytę, którą sama chciałabym mieć w domu, taką, która mnie nie zmęczy – powiedziała.

Artystka dodała także, że w okresie świątecznym cały czas kolęduje. - Ten czas jest bardzo intensywny, ale święta kocham. To jest budowanie takiej energii i tej bajki naszym dzieciom i to nas cieszy najbardziej. U mnie w domu były bardzo mocne tradycje. Kolacja była tradycyjna, śpiewaliśmy z kancjonału na początku i na końcu. To daje wyjątkowość. Dla mnie to jedzenie na stole było drugorzędne – powiedziała.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Halina zaśpiewała na scenie Dzień Dobry TVN

Halina Mlynkova wprowadziła w naszym programie świąteczną atmosferę. Artystka wykonała kolędy i zaprezentowała swój najnowszy dorobek. Jak podoba wam się ten wykon?

Halina Mlynkova w utworze "Po kolędzie"
Halina Mlynkova w utworze "Po kolędzie" Źródło: Dzień Dobry TVN

Petycja w sprawie LEX TVN

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić widzów możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. My walczymy do ostatniej chwili. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć i obronić stację, prosimy o podpisanie petycji.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Pozostałe wiadomości