"Wonder Woman 1984" - czyli kobieca siła Hollywood. "Chcemy stworzyć model heroizmu dla wszystkich"

Miały być studia prawnicze, a wyszło aktorstwo. Gal Gadot najpierw zdobyła uznanie izraelskiej widowni, a od kilku lat z powodzeniem podbija serca widzów na całym świecie jako hollywoodzka superbohaterka. "Wonder Woman" to wyjątek w męskim świecie komiksowych herosów. Nam aktorka zdradziła, jak wyglądały jej przygotowania do roli w filmie i co myśli o granej przez siebie postaci.

Gal Gadot - kim jest "Wonder Woman"?

Gal Gadot to izraelska aktorka, którą szersza publiczność może kojarzyć z roli w serii filmów "Szybcy i wściekli". Jednak prawdziwą sławę przyniósł jej film "Wonder Woman". Co ciekawe, była pierwszą kobietą, która zagrała pierwszoplanową postać w filmie o superbohaterach. Cóż, chyba nie potrzeba lepszego dowodu na to, że damski motyw wcale nie jest gorszy do tego, by wybić się na podium Box Office'a. "Wonder Woman" zarobiła wszak ponad 800 mln dolarów. Na ten sukces przełożyła się jednak ciężka praca samej aktorki - Gal Gadot i reżyserki Patty Jenkins.
Teraz premierę będzie mieć drugi z ich wspólnie realizowanych filmów. Przy okazji premiery "Wonder Woman 1984" podpytujemy Gal Gadot i Patty Jenkins o szczegóły produkcji. - W pierwszej części byliśmy świadkami narodzin bohatera. Natomiast teraz wreszcie i Patty, i ja mogłyśmy zagłębić się w tej postaci, znaleźć w niej nowe warstwy, kolory i cienie - tłumaczy aktorka - W pierwszej części była bardzo niewinna, niewiele rozumiała. Teraz jest dojrzała i może trochę cyniczna. Ale robi to, co Wonder Woman ma do zrobienia. Walczy o to, co ważne i wartościowe.

Wonder Woman - pierwsza taka bohaterka?

Gal Gadot nie stworzyłaby swojej wersji "Wonder Woman" bez Patty Jenkins. Obie wyprodukowały ten film. Obie też zasługują na miano superbohaterek. - Silne kobiety zrobiły film o silnej kobiecie dla małych dziewczynek, żeby oglądając go, mogły nieco zmienić swoją wizję świata - podsumowuje Ania Wendzikowska. Jak jednak o swojej współpracy mówią same "super kobiety"?
- Trudno jest przewidzieć, że robi się coś wyjątkowego w trakcie procesu tworzenia. My czułyśmy, że próbujemy to robić i to było niesamowite. Codziennie wszyscy zjawiali się na planie i nikt nie myślał o sobie, tylko o tym, co robimy i co to może znaczyć dla innych - zaznacza Patty Jenkins - Naprawdę wierzymy w przesłanie, które przekazujemy widzom. Chcemy stworzyć model heroizmu dla wszystkich - wyznaje.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz też:
Autor: Ola Lipecka

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości