Na czym polega fenomen paradokumentów? Dla aktorów amatorów to trampolina do kariery

Źródło: Dzień Dobry TVN
Na czym polega fenomen paradokumentów?
Na czym polega fenomen paradokumentów?
Relacja z premiery serialu "Ród smoka"
Relacja z premiery serialu "Ród smoka"
Ada Fijał bardzo czekała na "Ród Smoka". "Lubię się tak oderwać"
Ada Fijał bardzo czekała na "Ród Smoka". "Lubię się tak oderwać"
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze w Amsterdamie opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze w Amsterdamie opowiedziały o pracy nad serialem
„Ród smoka”, czyli 200 lat przed „Grą o tron”
„Ród smoka”, czyli 200 lat przed „Grą o tron”
Profesjonalni aktorzy unikają paradokumentów jak ognia, jednak na początku kariery angażują się w każdy płatny projekt telewizyjny. Dla przykładu - Dawid Ogrodnik rozpoczął swoją przygodę z branżą medialną, debiutując w "Detektywach", a Piotr Stramowski wystąpił w serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Jak dołączyć do obsady paradokumentów i zyskać sławę?

Polacy kochają seriale paradokumentalne

Coraz to nowsze produkcje i rosnące słupki oglądalności świadczą o tym, że widzowie nie znudzili się paradokumentami. Z założenia seriale te, choć opowiadają o trudach życia, są lekkie, łatwe, nie wymagają zaangażowanego oglądania, by zrozumieć ich sens oraz realizowane bywają głównie przez amatorów.

Okazuje się jednak, że mogą być idealną trampoliną dla osób, które są na początku drogi aktorskiej i dopiero wkraczają w świat telewizji, by zdobyć doświadczenie przed kamerą. Tak było między innymi w przypadku Ilony Koryckiej, która zagrała w wielu paradokumentach, a następnie ukończyła Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku: aktorstwo dramatyczne.

- Zawsze lubiłam występować na scenie, ale jestem z małego miasta i tam nie było takich dużych możliwości, żeby grać w serialach czy filmach. (...) Któregoś dnia byłam z rodzicami na zakupach w galerii handlowej w Łodzi i tam był taki duży namiot "Zostań gwiazdą filmową" i wielki napis: "Casting", więc wahałam się, czy wejść - opowiada w Dzień Dobry TVN.

Nauczycielka języka angielskiego, która zasłynęła dzięki paradokumentom

Aleksandra Bacańska to aktorka amatorka, a z wykształcenia nauczycielka języka angielskiego, która zadebiutowała w telewizji dekadę temu. Szerszą rozpoznawalność przyniosła jej wieloletnia rola anglistki w serialu paradokumentalnym TVN o tytule "Szkoła".

- Jestem przedsiębiorcą, nauczycielką i tłumaczem, i pomyślałam, że fajnie by było czasami pojawić się przed kamerą. Ciągnęło mnie - tłumaczy w Dzień Dobry TVN.

Aleksandra Bacańska miała nadzieję, że udział w paradokumencie będzie idealnym podłożem do rozwijania kariery na Instagramie. Nie zawiodła się. - Wiedziałam, że ten serial jako jeden z niewielu będzie żył i w telewizji, i w Internecie. Czułam, że potrzebuję inspirować do nauki i chciałam się komunikować przez social media z młodzieżą, i to się udało - ocenia z perspektywy czasu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości