Podczas ataków czuje, że umiera. "Głowa jest w stanie wymyślić biegunkę, możemy zwymiotować"

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych

Ewa Zawada to polska tiktokerka znana jako Dobra Faza. W mediach społecznościowych obserwują ją tysiące osób. Dziewczyna nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak seksualizacja czy nerwica lękowa. W cyklu Karoliny Kalatzi "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" opowiedziała szczerze o atakach paniki, z jakimi się mierzyła.

Ataki paniki

Ponad 440 tys. obserwujących na Instagramie, 6 milionów obserwujących na TikToku - mimo młodego wieku cieszy się ogromną popularnością. W mediach społecznościowych pokazuje swoje codziennie życie: nie koloryzuje go, nie udaje kogoś kim nie jest. Jest ze swoimi widzami szczera; porusza nawet te intymne tematy, które wymagają od niej odwagi.

I choć może nam się wydawać, że każdy z influencerów prowadzi idealne życie i nie boryka się z żadnymi problemami, to niestety tak nie jest. Ewa swoje media społecznościowe potraktowała jak terapię; nie chciała nic ukrywać przed swoimi fanami, dlatego odważyła się opowiedzieć o atakach paniki, jakich doświadczyła.

- Ja wiedziałam, że to będzie dla mnie forma terapii. Pierwszy mój atak paniki był w grudniu, po świętach w 2020 roku, a półtora miesiąca później powiedziałam o tym na swoich social mediach (...) Przyszedł nagle, nie wiadomo skąd. To jest gonitwa myśli w głowie, wrażenie umierania, duszenia się, zasłabnięcia - nasza głowa jest sama w stanie wymyślić biegunkę, możemy zwymiotować, zasłabnąć. Mózg jest w takim krytycznym stanie, stres przekroczył wszystkie granice, że ciało reaguje, trzęsie się.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

To nie był jedyny atak paniki, z jakim przyszło jej się zmierzyć. Sytuacja potrafiła się powtórzyć nawet podczas prowadzenia auta. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Reakcja ludzi na szczerość w Internecie

Ewa nie chce pokazywać wyłącznie wyidealizowanego świata. Jak na jej szczerość reagują ludzie, którzy śledzą jej poczynania w Internecie?

- Ludzie reagują pozytywnie, ale zdarzają się i tacy, którzy twierdzą, że jest to forma atencji, szukania uwagi. To jest smutne, bo pokazywanie tych prawdziwych emocji jest ważne, a nie tylko zamykanie się w tej bańce, że jest się bogatym i szczęśliwym.

Pół żartem, pół serio przyznała, że prawdziwe życie nie jest takie, jakie widzimy w mediach społecznościowych. Sama wyznała, że mimo kariery, jaką robi, nie mieszka (tak jakby się mogło wielu wydawać) w nowym domu z ogrodem i nie jeździ najnowszym samochodem.

- Bardzo dużo ludzi wciąż się dziwi, że ja ciągle nie mam zmywarki, nie mam nowego mieszkania, a pierwszy samochód kupiłam sobie sama w zeszłym roku (...) - wyjaśnia. Ewa ma 25 lat, narzeczonego i kota, z którym wiodą szczęśliwe życie. A o czym marzy influencerka?

- O założeniu rodziny, zapewnieniu sobie i rodzinie bezpieczeństwa - to jest moje marzenie. Chciałabym w pewnym momencie powiedzieć sobie 'Ewa, to jest to, co chciałaś zrobić. Masz wystarczającą ilość pieniędzy, możesz zapewnić swoim dzieciom edukację, jesteś szczęśliwa'. Chciałabym stworzyć swój własny azyl.

Z Ewą Zawadą przeprowadziliśmy także rozmowę live w ramach #GoodTalk with TikTok. Co to takiego? #GoodTalk with TikTok to cykl rozmów serwisu dziendobry.tvn.pl z najciekawszymi twórcami z aplikacji TikTok. W tym cyklu najważniejsze są pasja, kreatywność i odwaga. #GoodTalk with TikTok to obietnica naprawdę dobrych rozmów o tym, co ważne i istotne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości