Zmarła polska aktorka. Pamiętamy ją m.in. z roli w kultowym "Misiu"

świeczka żałobna
Michel Bouquet nie żyje. Grał w "Nędznikach" i "Mozarcie"
Źródło: Manuel Breva Colmeiro/Getty Images
Smutne wiadomości dopłynęły do nas zza oceanu. Po długiej chorobie zmarła, mieszkająca w w Stanach Zjednoczonych, 76-letnia aktorka Ewa Milde. Znana była ze swoich ról teatralnych, serialowych. Pojawiła się również w filmie "Miś".

Ewa Milde nie żyje

Świat artystyczny pożegnał kolejną osobę. W wieku 76 lat, po długiej chorobie zmarła mieszkająca w USA polska aktorka Ewa Milde. O tym smutnym fakcie poinformował jej mąż Bogdan Łańko. Wiadomość pojawiła się również na fanpage’u tygodnika dla Polonii w Chicago, z którą związana była nieżyjąca. Tam chociażby razem z ukochanym założyła kabaret Bocian.

Ewa Milde – kim była

Ewa Milde na świat przyszła 7 marca 1944 roku w Skierniewicach i swoje życie związała ze światem aktorskim. Studia w tym zakresie podjęła w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Nabyte umiejętności mogła wykorzystać m.in. w 1967 roku podczas debiutu w Teatrze Ziemi Łódzkiej. W późniejszych latach pojawiała się również na deskach koszalińskiego Teatru Bałtyckiego czy Teatru Dramatycznego w Szczecinie.

Widzowie mogą pamiętać ją również z ról w serialach telewizyjnych czy z kultowego filmu "Miś" , gdzie pojawiła się w scenie ze Stanisławem Tymem. Na emigrację do Stanów Zjednoczonych zdecydowała się w 1987 roku. Na miejscu rozpoczęła współpracę z polonijnym radiem. Działała również na polonijnej scenie artystycznej.

Zobacz także:

Czy wrócą obostrzenia? Wicepremier Emilewicz mówi o możliwych ograniczeniach jesienią

Motocyklista potrącił 6-latkę i odjechał z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w znalezieniu mężczyzny

Mel Gibson był hospitalizowany z powodu koronawirusa. Sprawę trzymał w tajemnicy przez kilka miesięcy

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Manuel Breva Colmeiro/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości