Gwiazdy

Sylwia Grzeszczak w dzikiej odsłonie. Na naszej scenie śpiewa nowy singiel "Dżungla"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Sylwia Grzeszczak powraca z nową, dziką piosenką
Sylwia Grzeszczak powraca z nową, dziką piosenkąDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Sylwia Grzeszczak zawitała do studia Dzień Dobry TVN, by zaprezentować widzom najnowszy singiel "Dżungla". Przy okazji opowiedziała, jak radzi sobie z ograniczeniami i obecną sytuacją na świecie.

Sylwia Grzeszczak apeluje w nowym utworze, by być sobą

Sylwia Grzeszczak powraca na scenę z dzikimi brzmieniami. W tekście autorstwa Libera porusza temat ograniczeń, które działają na ludzi jak płachta na byka. O czym dokładnie opowiada jej premierowy singiel?

- Jest on o takiej próbie bycia sobą, ale też o poszukiwaniu siebie, bo nikt z nas nie lubi być ograniczany, nie lubi być w tzw. klatce i potrzebuje przestrzeni. Kiedy coś lub ktoś nas ogranicza, zachowujemy się jak dzikie zwierzęta - łatwo nas spłoszyć i trudno oswoić - tłumaczy w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem.

Funkcjonowanie w show-biznesie często wiąże się z zakładaniem wielu masek i sztucznym kreowaniem wizerunku. Piosenkarka zapewnia jednak, że zawsze pamięta o swoim prawdziwym "ja" i namawia do tego fanów.

- Staram się, żeby nic mnie nie ograniczało. Wiadomo, że są różne sytuacje na świecie, różne sytuacje na co dzień. Ale staram się być sobą, cieszyć się każdą chwilą. Właściwie życzyłabym wszystkim, żebyśmy czuli swobodę, żebyśmy mogli normalnie funkcjonować - mówi w studio Dzień Dobry TVN.

"Dżungla" - singiel, który ma dawać siłę

"Dżungla", wraz ze stworzonym do niej teledyskiem, pojawiła się w serwisach streamingowych 25 lutego. Sylwia Grzeszczak nie mogła przesunąć daty premiery, która nieszczęśliwie zbiegła się z wybuchem wojny w Ukrainie. Wokalistka przekonuje, że szczególnie w tak trudnym czasie muzyka powinna dawać słuchaczom - w zależności od potrzeb - siłę do działania i niesienia pomocy lub ukojenie. Jak fani Sylwii Grzeszczak reagują na to, co dzieje się za wschodnią granicą?

- Faktycznie premierę miałam w czasie, kiedy ta wojna wybuchła. Natomiast to nie jest dla mnie problem muzycznie. Zauważam, że ludzie potrzebują utożsamić się z pewnymi tekstami, potrzebują muzyki, potrzebują się odprężyć i zrelaksować przez nuty. Ale zauważam też coś takiego na koncertach, że ludzie naturalnie bardzo się wzruszają. (...) Ktoś sobie bezkarnie, siłą odbiera ludziom radość z życia, energię, miłość. To jest najgorsze, co może być - komentuje wokalistka.

Występ Sylwii Grzeszczak zobaczycie w naszym materiale wideo.

Sylwia Grzeszczak w utworze “Dżungla”
Sylwia Grzeszczak w utworze “Dżungla” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości