Dawid Podsiadło na koncercie wspomina X Factor. "Myślałem, że to był finał, a to był początek"

Aktualizacja:

Pierwsze koncerty Dawida Podsiadło po zniesieniu obostrzeń zbiegły się z wyjątkową datą w karierze muzyka - dokładnie dziewięć lat temu zwyciężył w finale 2. edycji programu X Factor. Piosenkarzowi o ważnej rocznicy przypomniała... mama.

Dawid Podsiadło w X Factor

Dawid Podsiadło w pełni wykorzystał szansę, którą dał mu telewizyjny show - zdobył rozpoznawalność, ale też udało mu się wypracować własny muzyczny styl, którym zdobył serca fanów i podbił listy przebojów.
Pochodzący z Dąbrowy Górniczej wokalista w castingu do programu brał udział dwa razy. Za pierwszym odpadł na etapie eliminacji, ale przy drugim występie miał nieco więcej szczęścia - przeszedł przez przesłuchania i trafił pod skrzydła Tatiany Okupnik. Doszedł do finału, który zakończył zwycięstwem. Podsiadło pokonał w finale drugiej edycji X Factor Marcina Spennera i zespół The Chance. W finale wszyscy wykonawcy zaśpiewali po dwie piosenki, pierwszą solo, a drugą z towarzyszeniem zagranicznych gwiazd muzyki. Dawidowi Podsiadle towarzyszyła Katie Melua.
Do tej pory muzyk wydał trzy albumy oraz zgarnął dwadzieścia cztery różne nagrody, w tym 14 Fryderyków.
Foto: Michał Murawski / ishootmusic.eu
Po pandemicznej przerwie powrócił z wielką radością do koncertowania. P odczas występu 3 czerwca 2021 r. w warszawskiej hali COS Torwar, zwrócił się do fanów, wspominając finał programu, który przyniósł mu popularność.

Moja mama przypomniała mi dziś pewien film. Dokładnie 9 lat temu odbył się finał programu X Factor. Myślałem, że to był finał, a to był początek”

- powiedział do swoich fanów Dawid Podsiadło.

Trasa koncertowa Dawida Podsiadło

Trasa "Leśna muzyka" jest pierwszą akustyczną serią występów w karierze piosenkarza. Projekt wystartował w styczniu 2020 roku i został zawieszony na czas trwania obostrzeń. Podczas koncertów Dawid występuje z powiększonym zespołem, którego skład został wzbogacony specjalnie na potrzeby trasy.
W ramach wydarzenia zaplanowano koncerty w Warszawie, Krakowie, Rybniku, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi i Dąbrowie Górniczej. W każdym z miast zaplanowano dwa koncerty, aby spełnić wymóg wypełnienia połowy miejsc na widowni. Zobacz - gdzie i kiedy zagra Dawid Podsiadło.
Zobacz też:
Autor: Adam Barabasz

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości