Zmarł David Warner. Gwiazdor "Titanica" i "Miasteczka Twin Peaks" miał 80 lat

David Warner
Zmarł David Warner. Miał 80 lat
Źródło: Cambridge Jones/Getty Images
David Warner, słynny brytyjski aktor filmowy i teatralny, nie żyje. Zmarł w wieku 80 lat. Jego kariera trwała 6 dekad. Z jakich ról zapamiętają go widzowie?

David Warner nie żyje

Jak poinformowały brytyjskie media, David Warner odszedł w niedzielę 24 lipca w Londynie po przegranej walce z nowotworem. Chorobę zdiagnozowano w 2021 r. Ostatnie dni życia spędzał w domu opieki dla artystów.

Rozmowy o śmierci

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

Rodzina aktora wystosowała pożegnalne oświadczenie, w którym podkreśliła, że przez ostatnie 1,5 roku „podchodził do swojej choroby z charakterystycznymi dla siebie godnością i wdziękiem”.

David Warner i jego kariera

David Warner urodził się w 1941 r. Manchesterze. Aktorstwa uczył się w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Pierwsze kroki na scenie stawiał w popularnym zespole teatralnym Royal Shakespeare Company, gdzie zwykle wcielał się w Hamleta.

Największą sławę przyniosły mu role filmowe i w produkcjach telewizyjnych. To łącznie kilkaset ról filmowych i kilkadziesiąt serialowych. Do najbardziej ikonicznych zaliczane są występy w filmach takich jak "Doktor Who", "Star Trek", "Omen" czy "Titanic".

29 lipca David Warner obchodziłby swoje 81. urodziny.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Cambridge Jones/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości