Gwiazdy

Niespodzianka dla fanów Davida Bowie. W Londynie powstała interaktywna wystawa

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
x-newsDavid Bowie

David Bowie to niezaprzeczalnie ikona międzynarodowej sceny muzycznej. 8 stycznia 2022 roku artysta obchodziłby 75. urodziny. Z tej okazji w Londynie i Nowym Jorku rozpoczęto celebracje. W wybranych miejscach powstały multimedialne salony poświęcone karierze artysty.

Fani wspominają Davida Bowiego

25 października w Londynie otworzył się pop-up dla miłośników Davida Bowie. Wyjątkowe miejsce znajduje się na Heddon Street, gdzie zrobiono zdjęcie na okładkę płyty artysty "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars" z 1972 roku. W sklepie czekają na fanów liczne atrakcje. Na miejscu nabyć można wyjątkowe, limitowane edycje albumów, a także obejrzeć niewidziane wcześniej materiały filmowe i gadżety. Jeśli planujecie więc wycieczkę do Londynu, polecamy odwiedzić to miejsce. Pop-up otwarty będzie do nowego roku. Podobny punkt znajduje się również w Nowym Jorku w sercu dzielnicy Soho i bezpośrednim sąsiedztwie apartamentu, w którym niegdyś zamieszkiwał brytyjski gwiazdor rocka.

Warto również podkreślić, że data otwarcia sklepów nie jest przypadkowa. Od 25 października do 8 stycznia mija dokładnie 75 dni, co symbolizuję rocznicę artysty. Przemyślany został także wybór miast, bowiem to właśnie w Londynie i Nowym Jorku urodził się i zmarł David.

David Bowie – kim był?

David Bowie, a właściwie David Robert Jones, był brytyjskim piosenkarzem, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym oraz aktorem. Urodził się 8 stycznia 1947 roku w Londynie, a zmarł 10 stycznia 2016 roku w Nowym Jorku.

Muzyczną karierę rozpoczął w wieku 13 lat, jako nastolatek grał także w kilku zespołach. W tym czasie nie udało mu się wiele zdziałać. W wieku 19 lat zmienił więc nazwisko na Bowie i dalej ruszył w poszukiwania swojej drogi. W 1969 roku nastąpił przełom, artysta wydał drugą płytę "Space Oddity". Od tego czasu kariera zaczęła nabierać tempa, a artysta wydawał kolejne albumy. Prócz tworzenia nagrań solowych, pracował też jako producent między innymi takich artystów jak Lou Reed, Iggy Pop czy The Stooges. Przeszedł do historii jako jeden z artystów rockowych z największą liczbą sprzedanych albumów w dziejach. W ciągu pięćdziesięciu dwóch lat kariery nakład ze sprzedaży wszystkich jego płyt wyniósł 140 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Zobacz wideo:

Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości