Gwiazdy

Autor hitu "Gangsta's Paradise" nie żyje. Artysta miał 59 lat

Gwiazdy

Autor:
pp\mtom/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
płonące świece

Coolio - amerykański raper i autor przeboju "Gangsta's Paradise" - nie żyje. Muzyk odszedł nagle w domu swojego przyjaciela w wieku zaledwi 59 lat. Informację o śmierci artysty mediom przekazał jego menadżer.

Coolio nie żyje

Coolio, czyli Artis Leon Ivey Jr - autor hitu "Gangsta's Paradise" - nie żyje. Z informacji, które menadżer muzyka - Jarez Posey - przekazał gazecie "New York Times", wiadomo, że artysta zmarł w środę, 28 września, ok. godziny 20.00 czasu wschodnioamerykańskiego (2 w nocy w czwartek w Polsce).

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Przedstawiciel muzyka dodał, że artysta nagle stracił przytomność w łazience w domu swojego przyjaciela. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci rapera. Coolio miał 59 lat.

Coolio - kariera

Artis Leon Ivey Jr przyszedł na świat 1 sierpnia 1963 roku w Pensylwanii. Muzyk po przeprowadzce do Compton w Kalifornii, zaczął się pojawiać na tamtejszej sceny hip-hopowej. Swój debiutancki album "It Takes a Thief" wydał w 1994 roku.

Coolio największą popularność zdobył dzięki utworowi "Gangsta's Paradise" z 1995 roku, który pojawił się na albumie o tym samym tytule. Utwór znalazł się również na ścieżce dzikowej do filmu "Młodzi gniewni" z Michelle Pfeiffer w roli głównej i dał artyście nagrodę Grammy za najlepsze solowe wykonanie rapu.

Więcej ba ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:pp\mtom/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/Getty Images

Pozostałe wiadomości