Gwiazdy

Christopher Walken zagra w kinowym hicie. Fani są zachwyceni

Gwiazdy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
wp.pl/filmweb/imdb.com
Kangur Jack ("Kangaroo Jack"); komedia; USA, Australia; rok produkcji: 2003; fot. TVN/Warner BrosChristopher Walken

Christopher Walken uznawany jest za legendę hollywoodzkiego kina. Aktor rzadko grał postacie pierwszoplanowe, jednak za drugoplanowe został nagrodzony Oscarem. Właśnie ogłoszono, że artysta dostanie niemałą rolę w kinowym hicie - drugiej części Diuny.

Christopher Walken zagra w drugiej części Diuny

W drugiej części filmu Diuna Christopher Walken ma zagrać kluczową postać - Szaddama IV Corrino. Imperator Szaddama zasiada na tronie galaktycznego imperium i to on odpowiedzialny jest za oddanie Arrakus w lenno Artydom. Jak twierdzi aktor, zagranie łotra jest dla niego ogromną przyjemnością i odmianą. Bowiem Walken w życiu prywatnym jest bardzo pogodnym i łagodnym człowiekiem, a także wielkim miłośnikiem tańca.

Różnice kulturowe

Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Śladami rdzennych mieszkańców AmerykiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Warto wspomnieć, że Christipher Walken zdobył Oscara jako aktor drugoplanowy w filmie z 1978 roku - Łowca Jeleni. Wcielił się wtedy w postać Nikanora "Nicka" Chevotarevicha, prawosławnego, rumuńskiego robotnika z Pensylwanii, który wyrusza na wojnę w Wietnamie.

Druga część Diuny

Premiera drugiej części Diuny zapowiedziana jest na 20 października 2023 roku. Książe Atrydy przyjmie przydomek Muad'Dib i rozpocznie swoją duchowo-fizyczną podróż. Ma ona doprowadzić go do stania się przepowiedzianym wyzwolicielem ludu Diuny.

Z filmie wystąpią także: Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Christopher Walken. Z pewnością nie zabraknie również Timothéego Chalameta oraz Zendai.

W 2022 rokuma się również pojawić serial pt. Dune: The sisterhood. Ma on się skupiać na życiu Bene Gesserit, żeńskiego zakonu. Stanowi on jedną z głównym sił Imperium w świecie powieści Diuny. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: wp.pl/filmweb/imdb.com

Źródło zdjęcia głównego: Kangur Jack ("Kangaroo Jack"); komedia; USA, Australia; rok produkcji: 2003; fot. TVN/Warner Bros

Pozostałe wiadomości