Gwiazdy

Christina Applegate cierpi na stwardnienie rozsiane. "Próbuję podnieść głowę"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
CNN
Christina Applegate cierpi na stwardnienie rozsiane

Christina Applegate skończyła 50 lat. Z tej okazji w mediach społecznościowych aktorka podzieliła się z fanami informacjami na temat stanu zdrowia. Nie ukrywała, że nie jest w najlepszej kondycji i choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda nie traci jednak nadziei i woli walki.

Christina Applegate ma stwardnienie rozsiane

Christina Applegate w sierpniu poinformowała, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Gwiazda usunęła się w cień i skupiła na walce o zdrowie. W dniu 50. urodzin postanowiła przerwać milczenie i na Twitterze zdradziła, jak radzi sobie z chorobą.

- Tak. Skończyłam dzisiaj 50 lat i mam stwardnienie rozsiane. To był trudny rok - napisała aktorka. - W tym dniu wysyłam do wszystkich was wiele miłości. Wielu dziś cierpi, ale myślę o was. Znajdźmy siłę, by podnieść głowy w górę. Moja obecnie jest na poduszce, ale próbuję - dodała.

Stwardnienie rozsiane – życie po diagnozie
Stwardnienie rozsiane – życie po diagnozie
Dzień Dobry TVN

Christina Applegate i walka z rakiem

To nie pierwszy raz, kiedy los wyjątkowo ciężko doświadcza popularną aktorkę. W 2008 roku rozpoznano u niej złośliwy nowotwór piersi, a gwiazda zdecydowała się na obustronną mastektomię. W 2017 roku usunęła jajniki i jajowody. Teraz przyszło jej się zmierzyć z nieuleczalną chorobą.

- Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane - napisała wówczas Christina Applegate.- To była dziwna podróż. Miałam wsparcie ludzi, którzy też muszą się z tym mierzyć. To była trudna droga. Ale jak wszyscy wiemy, trzeba iść dalej. Jak powiedział jeden z moich przyjaciół, który ma stwardnienie rozsiane: "budzimy się i robimy to, co należy". I to właśnie czynię. Więc teraz, kiedy przez to przechodzę, proszę o prywatność - dodała, informując o chorobie.

Christina Applegate - gwiazda serialu "Świat według Bundych"

Christina Applegate zdobyła międzynarodową sławę dzięki roli Kelly Bundy w kultowym "Świecie według Bundych". Uznanie krytyki przyniósł jej gościnny w serialu "Przyjaciele", za którą w 2003 roku otrzymała nagrodę Emmy. Kolejne nominacje przyniosły jej seriale "Kim jest Samantha" i "Już nie żyjesz".

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości