U Christiny Applegate zdiagnozowano bardzo poważną chorobę. "Zamierzam walczyć"

Christina Applegate

Christina Applegate podzieliła się z fanami smutną wiadomością. W poście umieszczonym w mediach społecznościowych gwiazda serialu "Świat według Bundych" poinformowała, że kilka miesięcy temu wykryto u niej stwardnienie rozsiane. Jak czuje się aktorka?

Christina Applegate - choroba

Widzowie pokochali Christinę Applegate między innymi za rolę Kelly Bundy w serialu "Świat według Bundych" czy Gwendolyn James w dwóch częściach filmu "Złe mamuśki". O popularności aktorki świadczy m.in. 1,4 mln osób, które śledzą jej konto na Twitterze. I to właśnie za pośrednictwem tego medium gwiazda postanowiła podzielić się wiadomością o swojej chorobie.
- Cześć przyjaciele. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. To była dziwna podróż, ale otrzymałam dużo wsparcia od osób, które tak jak ja zmagają się z tą samą chorobę. To jest wyboista droga, ale jedziemy po niej dalej, chyba że jakieś d**ki ją zablokują - napisała Christina Applegate. Po jakimś czasie dodała też: - Jak mawia mój przyjaciel z SM, teraz trzeba się obudzić i walczyć. I to właśnie zamierzam robić. Proszę was wszystkich o uszanowanie mojej prywatności. Dziękuję.
Pod postami aktorki pojawiło się wiele komentarzy ze słowami wsparcia. "Wysyłamy Ci wiele miłości", "Jesteś silna", "Myśl pozytywnie" - czytamy we spisach.
Niektórzy są pewni, że aktorka nie podda się chorobie i będzie walczyła o normalne życie tak jak wcześniej, gdy zdiagnozowano u niej raka piersi.

Stwardnienie rozsiane - co to?

Stwardnienie rozsiane (SM) to schorzenie ośrodkowego układu nerwowego. Do objawów choroby należą:
  • niedowład kończyn,
  • problemy z widzeniem (ubytki w polu widzenia i podwójne widzenie),
  • zaburzenia czucia,
  • problem z zachowaniem równowagi i koordynacji ruchów,
  • problemy z mową.
U niektórych pacjentów obserwuje się także problemy z pęcherzem, układem pokarmowym.
Jaka jest patogeneza choroby? Badacze nie potrafią udzielić odpowiedzi na to pytanie. Niewykluczone, że SM może mieć podłoże genetyczne. Naukowcy wskazują również, że nie bez znaczenia są czynniki środowiskowe oraz niektóre infekcje wirusowe (np. zakażenie wirusem Epstein-Barr).
Zobacz także:
Zobacz wideo: "Złe mamuśki" o sposobie na dobre rodzicielstwo
Autor: Iza Dorf

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości