Nie żyje aktor z serialu "Murphy Brown". Charles Kimbrough miał 86 lat

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
tvn24.pl

Charles Kimbrough zmarł w wieku 86 lat. O śmierci popularnego amerykańskiego aktora poinformował "New York Times". Artysta zagrał m.in. w takich produkcjach, jak "Murphy Brown", "Figurant" czy "Powiedz tak".

Charles Kimbrough nie żyje

Aktor był znany przede wszystkim ze swojej roli w serialu CBS "Murphy Brown", w którym grał przez 10 sezonów (1988-1998). Wcielał się w nim w postać prezentera telewizyjnego Jima Diala, partnerując m.in. Candice Bergen. Na plan produkcji wrócił w 2018 roku. Wtedy to serial został wznowiony na trzy kolejne sezony.

Polscy artyści, którzy odeszli w 2022 roku

Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Śmierć Kimbrougha potwierdziła agencja Associated Press i jego syn John. Aktor odszedł w wieku 86 lat.

Charles Kimbrough - nominacje

Postać Jima Diala była wzorowana na legendach amerykańskiej telewizji: prezenterach Edwardzie R. Murrowie i Walterze Cronkite. Za tę rolę Charles Kimbrough został nominowany do nagrody Emmy. Aktor był również gwiazdą nowojorskich teatrów. Za grę w musicalu "Company" był nominowany do nagrody Tony.

Więcej na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBS Photo Archive/Getty

Pozostałe wiadomości