Gwiazdy

Kirstie Alley nie żyje. Gwiazda filmu "I kto to mówi" walczyła z poważną chorobą

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Co nowego w świecie gwiazd?

Kirstie Alley odeszła w wieku 71 lat. Informację o śmierci potwierdziła w mediach społecznościowych jej rodzina. Gwiazda zdobyła dużą popularność za sprawą serii filmów "I kto to mówi", gdzie grała u boku Johna Travolty. Aktor pożegnał swoją przyjaciółkę słowami: "Kocham cię. Wiem, że jeszcze się zobaczymy".

Kirstie Alley zmarła w wieku 71 lat

Kirstie Alley była znaną amerykańską aktorką, scenarzystką i producentką. Urodziła się 12 stycznia 1951 roku. Na wielkim ekranie zadebiutowała drugoplanową rolą w filmie "Star Trek II: Gniew Khana". Jej kariera szybko nabrała rozpędu, dzięki czemu zagrała w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Za rolę w sitcomie "Zdrówko" otrzymała w 1991 roku nagrodę Emmy oraz Złoty Glob. Drugą nagrodę Emmy zdobyła za rolę w filmie telewizyjnym "David's Mother". Ogromną popularność przyniósł jej udział w trzech częściach komedii "I kto to mówi', gdzie grała z Johnem Travoltą. Produkcja okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się uznaniem widzów. Alley zagrała też m.in. w filmie "Czy to ty, czy to ja?"

Dzieci Kirstie Alley poinformowały w mediach społecznościowych, że aktorka w ostatnim czasie walczyła z rakiem.

- Do wszystkich naszych przyjaciół na całym świecie… Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zacięta i kochająca mama odeszła po walce z niedawno odkrytym nowotworem. Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam swoją niekończącą się radość z życia i chęć przeżywania przygód. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią. Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za ich opiekę - czytamy w oświadczeniu. - Jej zapał i pasja do życia, dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o pasji tworzenia, były niezrównane i inspirujące nas do życia pełnią życia. Dziękujemy za miłość i modlitwy, i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie. True i Lillie Parker - podkreślili syn i córka aktorki.

John Travolta żegna Kirstie Alley

Travolta i Alley przyjaźnili się od wielu lat. Śmierć aktorki jest dla Johna przykrym doświadczeniem. Na Instagramie gwiazdor opublikował jej zdjęcie i przekazał kilka przejmujących słów.

- Znajomość z Kirstie byłą jedną z najbardziej wyjątkowych, jakie kiedykolwiek miałem. Kocham Cię, Kirstie. Wiem, że jeszcze się zobaczymy - napisał Travolta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości