John Travolta

    John Travolta

    Ostatnio najbardziej zdziwioną osobą na świecie jest aktor John Travolta. Dziwi go niemal wszystko. A co dziwi Polaków? Sprawdziliśmy to :)

    Kościół scjentologów jest jednym z potężniejszych i wpływowych na świecie. Przyciąga znanych i zamożnych, którzy skrzętnie pilnują swoich tajemnic. Ostatnio, za sprawą głośnego filmu dokumentalnego "Osiąganie czystości. Scjentologia i więzienie wiary" udało się przedostać do tego hermetycznego świata. O sekretach kościoła scjentologicznego rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarką Karoliną Korwin-Piotrowską i Ryszardem Brożyniakiem z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Czy jest to związek wyznaniowy prawnie uznany? Czy działa w Polsce? W jaki sposób scjentolodzy sprawują kontrolę nad swoimi członkami? W jaki sposób zwerbowano Johna Travoltę? Dlaczego gwiazdorzy Hollywoodu są ambasadorami kościoła?

    Syn Johna Travolty zmarł, bo scjentolodzy "wpłynęli" na aktora. Steve Jobs leczył raka chińskimi ziołami. Rodzice 6 - miesięcznej Madzi doprowadzili ją do śmierci. Jej stan zdrowia konsultowali nie z lekarzem, ale ze znachorem. Okazuje się, że ludzie wykształceni, oczytani, z dostępem do Internetu i pakietem telewizji satelitarnej też są podatni na manipulacje szamanów, znachorów, sekt i guślarzy. W studiu Dzień Dobry TVN o stanie polskich sekt i przyczynach, dla których zbierają śmiertelne żniwo opowiedzieli: ojciec Radosław Broniek - dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych, oraz psycholog Robert Rutkowski.

    Które gwiazdy ukrywają swoją homoseksualną orientację? Dziennikarka Anna Wendzikowska zdradza w Dzień Dobry TVN sekrety gwiazd Hollywood. Co skrywa John Travolta, Tom Criuse, Taylor Lautner i George Clooney?