Materiał promocyjny

Słuchowisko "Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania" to historia, która przeniesie was w magiczny świat. O czym opowiada?

525A2946
Słuchowisko, które niesie magię świąt
Źródło: Dzień Dobry TVN
"Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania" to pierwszy serial podcastowy Coca-Coli niosący magię świąt. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 6 grudnia. O czym opowiada wielowątkowa historia? O tym rozmawialiśmy z aktorami Cezarym Pazurą oraz Karoliną Bacią.

Świąteczny podcast "Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania"

Podcast "Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania" to wielowątkowa opowieść o losach barwnych postaci, których spotkania związane są ze Świętami. Głównym motywem serialu jest miłość Szymona (Dawid Ogrodnik) i Joanny (Marta Żmuda Trzebiatowska), którą przerywają dramatyczne zdarzenia. Z dnia na dzień Szymon znika z życia ukochanej i nikt nie może go odnaleźć. Akcja serialu toczy się w dwóch perspektywach czasowych – 2005 i 2021 roku, a kolejne "podróże w czasie" pozwalają słuchaczowi odkryć niezwykłą historię pełną magii, tajemniczości i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Komediowy wątek opowieści tworzą działania trójki gangsterów (w tych rolach występują Cezary Pazura, Sebastian Stankiewicz i Rafał Zawierucha), którzy usiłują przejąć zakład zegarmistrzowski prowadzony w Sopocie przez ojca Szymona (Piotr Fronczewski).

Główny bohater zakochuje się w Marcie Żmudzie, oboje są młodzi. Ciąg zdarzeń powoduje, że traci pamięć, nie wiem, kim jest, przez wiele lat odnajduje siebie. Naszych bohaterów spotykamy zawsze w święta, bo jest to magiczna historia. To było też magiczne dla nas, bo robiliśmy to w technologii 3D
 – powiedział Cezary.

Aktor podkreślił, że ciekawy był także system pracy nad słuchowiskiem. Aktorzy musieli grać – "Nagrywaliśmy całe sceny, Karolina podbiegała, trzeba było chodzić, tupać, markowaliśmy, że jemy. To był rodzaj teatru" – powiedział.

Na czym polega robienie słuchowiska?

Dla aktorów gra w słuchowisku jest czymś zupełnie innym, niż praca na deskach teatru czy przed kamerami. Emocje, które zazwyczaj można oddać gestami, spojrzeniem, w tym przypadku przekazać należy tylko za pomocą odpowiedniej modulacji głosu.

Karolina dodała, że ma za sobą trochę słuchowisk. Debiutowała w roli 7-letniego chłopca, a w nowym projekcie zagrała 16-letnią Oleńkę. - To jest duże wyzwanie dla aktora, ale można się tym głosem pobawić. Mamy tylko swój głos i naszą wyraźnie – powiedziała.

Czteroodcinkowy serial podcastowy dostępny jest bezpłatnie na kanałach Coca-Cola Polska na Spotify i YouTube.

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości