słuchowisko

  słuchowisko

  Robin Hood to kultowa postać, a opowieść o jego losach jest powszechnie znana i cieszy się ugruntowaną pozycją w popkulturze. To średniowieczna legenda angielska, która doczekała się wielu różnych wersji i artystycznych interpretacji. Dotychczas powstały liczne książki, sztuki teatralne czy adaptacje filmowe. Tej jesieni będzie można przenieść się do legendarnego Sherwood dzięki wyjątkowemu słuchowisku „Robin Hood i Szmaragdowy Król”. Tym razem legendę ożywia Storytel.

  W 2020 roku obchodziła 70-lecie działalności scenicznej - Aleksandra Karzyńska do samego końca pozostawała aktywna zawodowo. Sławę i uznanie zdobyła jako aktorka teatralna i dubbingowa. W jednym słuchowisku występowała przez 37 lat.

  Natalia Nykiel – tej artystki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znamy ją dobrze ze sceny i kochamy za wielkie przeboje. Teraz gwiazda pokazuje się z zupełnie innej strony i chce zarazić nas miłością do muzyki i kultury latynoamerykańskiej. Wokalistka rozpoczęła autorski podcast "Zrozumieć latino", a kilka szczegółów na jego temat zdradziła w naszym programie.

  Kiedy cztery lata temu Nikodem Rozbicki gościł w Dzień Dobry TVN, mówiono o nim: "młody, zdolny, o nim będzie głośno". Od tamtej pory u aktora sporo się zmieniło. Po przerwie spowodowanej studiami wraca z dużą rolą w "Chyłce". Jest też autorem rapowego słuchowiska "Radio Inżynierska", w którym wystąpiło wiele gwiazd, m.in. Julia Wieniawa. Jak pracuje się z bliską osobą? O tym aktor opowiadał w rozmowie z Basią Pasek.

  O ponadczasowym projekcie - Biblii Audio - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorem, reżyserem i producentem projektu Krzysztofem Czeczotem oraz Małgorzatą Kożuchowską i Danutą Stenką, które wzięły udział w tym projekcie. Co skłoniło Krzysztofa Czeczota, żeby stworzyć słuchowisko, w którym zagrało aż 500 aktorów? Czy aktorzy mogli sobie wybrać postać? Kogo zagrała Danuta Stenka? Jak Małgorzata Kożuchowska czuła się w roli narratorki? I gdzie realizowali tę superprodukcję audio?

  Jak pracuje się głosem, jak powstają dźwięki na potrzeby słuchowiska i czy rzeczywiście w tej pracy nie można się obejść bez maczety, selera i melona? O pracy przy słuchowisku i wyzwaniach jakie stają przed aktorem, który pracuje głosem rozmawialiśmy z Sonią Bohosiewicz i Jolantą Fraszyńską. Czy Sonia lubi torturować?