Gwiazdy

Znana modelka wspiera naukę. Oddała swój orgazm do badań nad seksualnością kobiet

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
ofeminin.pl
modelka

Cara Delevingne to modelka, która wsparła badania mające na celu znalezienie różnic między orgazmem kobiecym a męskim. Brytyjska gwiazda jest przekonana, że współcześnie wszyscy zasługują na równość, także pod względem życia seksualnego.

Cara Delevinge. Modelka, która poświęca się dla nauki

Cara Delevingne to modelka brytyjskiego pochodzenia, która zaangażowała się w niecodzienny projekt. Gwiazda światowych wybiegów oddała naukowcom próbkę swojej krwi, która miała zostać pobrana przed i po masturbacji. Inicjatorzy projektu zamierzają przebadać wpływ orgazmu na chemię zachodzącą wewnątrz kobiecego organizmu. Celem badań jest wyjaśnienie, dlaczego statystycznie kobietom dużo trudniej osiągnąć satysfakcję seksualną niż mężczyznom.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

- Przygotuj się na szok. […] Jeśli chodzi o orgazm, istnieje zdecydowana różnica między płciami. Naukowcy twierdzą, że 95 proc. heteroseksualnych mężczyzn przeżywa orgazm podczas stosunku, a w przypadku heteroseksualnych kobiet tylko 65 proc. – tłumaczyła modelka w "Daily Online".

Według Cary każdy, kto ma na to ochotę, zasługuje na udane życie seksualne, Według gwiazdy, która sama identyfikuje się jako osoba panseksualna, dużo lepsze "życie łóżkowe" mają lesbijki i osoby queer, niż heteroseksualne kobiety. Z tego względu modelka zgodziła się wziąć udział w badaniu nad tzw. luką orgazmową.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Luka orgazmowa. Czym jest?

Luka orgazmowa, ang. orgasm gap, to określenie na nierówność zachodzącą między satysfakcją seksualną u mężczyzn i u kobiet. Powodów tego zjawiska wskazuje się kilka, są to m.in. przyczyny kulturowe, różnice w anatomii, brak komunikacji w związkach, czy za duże oczekiwania wobec kobiet w trakcie stosunku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości