Gwiazdy

Ewa Bem o talencie Dominiki Gawędy: "Znieruchomiałam, usłyszawszy ją pierwszy raz"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Blue Cafe w jazzowej odsłonie
Blue Cafe w jazzowej odsłonie Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Zespół Blue Cafe promuje nową płytę pt. "Blue Cafe Jazz Night", która zawiera zapis koncertu z Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Gościem specjalnym podczas muzycznego wydarzenia była m.in. Ewa Bem. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli: Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal.

Dominika Gawęda na scenie z Ewą Bem

Spotkanie w Dzień Dobry TVN z członkami zespołu Blue Cafe rozpoczęliśmy od pokazania materiału, w którym Ewa Bem opowiedziała o talencie Dominiki Gawędy.

- Ujęła mnie przede wszystkim swoim talentem w tak młodym wieku. Nie pamiętam dokładnie, czy Dominisia miała 13, 14 czy 15 lat, ale w każdym razie zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie. [...] To były jazzowe warsztaty wokalne. Znieruchomiałam, usłyszawszy ją pierwszy raz - wspominała wokalistka.

Z kolei ostatnie spotkanie z Dominiką Gawędą i Pawłem Rurakiem-Sokalem napawa Ewę Bem wielkim optymizmem. - Przyjęłam z radością zaproszenie do ich programu "Blue Cafe Jazz Night". Okazał się wspaniały. Genialnie zorganizowanym, przygotowanym, zrealizowanym pod każdym względem. [...] Spotkałam się z Dominiką na scenie już jak z partnerką, koleżanką z tego samego fachu - przyznała pierwsza dama jazzu.

Po tych słowach wokalistka zespół Blue Cafe nie kryła wzruszenia. - Bardzo bije mi serce po wysłuchaniu wypowiedzi pani Ewy Bem. Jeszcze się zbieram. Natomiast jazz jest mi niesamowici bliski. Cieszę się, że ten projekt ujrzał światło dzienne, bo to spełnienie moich ogromnych marzeń i pragnień. Kocham jazz. To jest muzyka niesamowicie mi bliska - zadeklarowała Dominika Gawęda w Dzień Dobry TVN.

Jak dodała, cały czas ma w głowie film ze spotkań z Ewą Bem. - Te nasze ścieżki się przecinały. Może nie non stop, ale jednak. To jest piękne. To, co pani Ewa powiedziała, już jako partnerki spotkałyśmy się na scenie, a pani Ewa Bem była zawsze takim moim aniołem. Wiecie, to jest bardzo ważne dla młodego człowieka, żeby na tej drodze artystycznej spotkać kogoś, kto uskrzydla, kto wspiera. To niezwykle ważne momenty - podkreśliła rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Blue Cafe - jazzowy album

"Blue Cafe Jazz Night" to klimatyczny dwupłytowy album CD+DVD. To nie tylko zapis z koncertu, lecz i powrót do muzycznych korzeni Dominiki Gawędy. W jej wykonaniu niezwykłe interpretacje najbardziej znanych i lubianych standardów jazzowych takich jak: "Fever" czy "Misty" oraz największych przebojów Blue Cafe w wyrafinowanych aranżacjach i pod dyrekcją Pawła Ruraka- Sokala. Usłyszymy na nim też wirtuoza trąbki Jerzego Małka.

Na scenie Dzień Dobry TVN zespół wykonał utwór "Misty". Posłuchaj w materiale wideo:

Blue Cafe w utworze „Misty”
Blue Cafe w utworze „Misty” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości