Gwiazdy

"Mogę wszystkie swoje kompleksy wyleczyć naraz". Znane kobiety tłumaczą, dlaczego poprawiają urodę

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Małgorzata Mielcarek
Źródło:
tvn24.pl, "Kobiecy Punkt Widzenia"
Kasia Alexander, czyli "Laluna" oraz Blanka Lipińska

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że w dzisiejszych czasach kobiety mogą wyglądać tak, jak zechcą. Wielbicielki operacji plastycznych kwestionują naturalne piękno i poprawiają wszelkie niedoskonałości urody. Kompleksy, chęć upodobnienia się do idolek, a może podążanie za modą - co nimi kieruje? O swoich przygodach z zabiegami upiększającymi w "Kobiecym Punkcie Widzenia" opowiedziały: Blanka Lipińska, Kasia Alexander, czyli "Laluna" z "Królowych życia", Karolina Pilarczyk i Joanna Chlasta.

Medycyna estetyczna - dlaczego kobiety z niej korzystają?

Małgorzata Mielcarek przeprowadziła w "Kobiecym Punkcie Widzenia" wywiady z przedstawicielkami płci pięknej, które systematycznie poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Autorka erotyków Blanka Lipińska, celebrytka znana z programu "Królowe życia" Kasia "Laluna" Alexander, mistrzyni polskiego driftu Karolina Pilarczyk i pracownica korporacji Joanna Chlasta - każda z tych kobiet otwarcie mówi o tym, że poprawiła urodę, by wreszcie poczuć satysfakcję z własnego wyglądu. Jakie operacje plastyczne mają za sobą bohaterki reportażu?

- Zrobiłam sobie piersi. Stosuję botoks. Medycyna estetyczna jest fajna i jest dla ludzi. Przede wszystkim mamy spojrzeć w lustro i podobać się sobie. Ja nie muszę się wszystkim podobać - przekonuje Karolina Pilarczyk, która przyznaje, że gdyby tylko mogła cofnąć czas, oddałaby się w ręce chirurga wiele lat wcześniej.

Operacje plastyczne

Czy można przewidzieć efekty operacji nosa?
Czy można przewidzieć efekty operacji nosa? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

O samoakceptację w ten sam sposób zawalczyła również Joanna Chlasta, która jest stałą bywalczynią wszelkich klinik medycyny estetycznej.

- Dotykałam większości sfer swojego ciała. Próbowałam wszystkiego na rynku. Mam swoje pakiety. Robię coś dla siebie, nie dla innych. I pod koniec dnia chcę sama, z tym co robię, czuć się dobrze - zaznacza w materiale.

Ekstremalną przemianę przeszła także "Laluna" z programu "Królowe życia". Celebrytka poprawiała piersi aż trzy razy. - Zrobiłam największe pośladki, jakie tylko były. Ja sobie zrobiłam pośladki większe, bo co, bo miałam za małe? Nie, ja miałam normalne. 52 kilogramów, dziewczyna wysportowana. Ja to zrobiłam dla siebie - zapewnia.

Blanka Lipińska leczyła kompleksy zabiegami medycyny estetycznej

Popularną w przestrzeni publicznej kobietą, która przyznaje się do ingerowania w swój wygląd, jest również Blanka Lipińska. Autorka bestsellerowych erotyków rozpoczęła przygodę z zabiegami od wstrzyknięcia botoksu w czoło.

- Piersi zrobiłam, bo ich po prostu nie miałam, a zawsze chciałam. Ja jestem z rodziny, gdzie kobiety są bardzo biuściaste. Teraz jestem mądrzejsza życiowo, wtedy zachłysnęłam się możliwościami tej medycyny estetycznej, że mogę wszystkie swoje kompleksy wyleczyć naraz - przyznaje. Mimo tego gwiazda nie żałuje podjętych decyzji.

Kilka słów o chirurgii plastycznej w "Kobiecym Punkcie Widzenia" powiedziała także psycholog Maria Rotkiel. Ekspertka przestrzega, że najważniejszy w korzystaniu z dobrodziejstw rozwoju medycyny jest umiar.

- Z korzystaniem z takich zabiegów jest trochę jak z korzystaniem z różnymi narzędziami. One mogą być bardzo pomocne, mogą nam służyć, mogą nam uprzyjemnić życie, ale też możemy sobie nimi wyrządzić krzywdę - zauważa specjalistka.

Cały materiał Małgorzaty Mielcarek "Plastyka ciała w Polsce" z cyklu Kobiecy Punkt Widzenia dostępny tylko w  TVN24 GO.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Małgorzata Mielcarek

Źródło: tvn24.pl, "Kobiecy Punkt Widzenia"

Źródło zdjęcia głównego: "Kobiecy Punkt Widzenia"/TVN24 GO

Pozostałe wiadomości